مدیرکل بهزیستی استان:

وجود ۵۱۷۸ بیمار روانی در آذربایجان شرقی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: در آذربایجان شرقی پنج هزار و‌۱۷۸ پرونده افراد بیماری روانی وجود دارد که این بیماران بعد از بهبود نسبی اگر بتوانند یک چهارم کار های خود را انجام بدهند به مرکز یک چهارم انتقال پیدا کرده و اگر بتوانند ۵۰ درصد کارهای خودشان را انجام بدهند به مراکز یک دوم راه انتقال پیدا می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، فرگل صحاف در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام اینکه تمام بیماران روانی در روستا شناسایی شده است، اظهار داشت: تشخیص افراد معلول و بیماران روانی جزو وظایف ICF بوده که در شش ماهه امسال،  ۳۳۴ بیمار روانی تایید شده است.

وی اذعان کرد: اگر خانواده شرایط دارند بیماران روانی را به خانه های خود برده و آنها را فراموش نکنند .

مدیر کل بهزیستی با بیان اینکه سه مرکز اشتغال برای افراد ‌صعب الشتغال وجود دارد، گفت:  در این مراکز افرادی که توانایی هیچ کاری را ندارند آموزش دیده و حق الزحمه دریافت می کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بهداشت روان بر همه افراد جامعه نیاز می باشد  و اگر نباشد عملکرد جامعه با اختلال روبه‌رو خواهد شد.

صحاف  افزود : بیماری‌های افسردگی، اسکیزوفرنی، دو قطبی و مصرف الکل از جمله شایع‌ترین بیماری‌های بهداشت روان است که در ایران افسردگی و اضطراب شیوع بیشتری دارد.

مدیر کل بهزیستی اظهار داشت: بعد از ویروس کرونا ، استرس، ترس  و آشفتگی اقتصادی زیاد شده است به همین دلیل  مشاوره های حضوری و آنلاین را افزایش داده ایم.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان از کارافتادگی مربوط به کمیسیون‌های اعصاب و روان  می باشد، خاطر نشان کرد:  این کمسیون ۳۲ درصد از کل افراد از کار افتاده را به خود اختصاص داده است.

صحاف افزود : ۳۵۷ روانشناس در ۶۰۰ مرکز فعال غیر دولتی و ۱۷۰ مرکز مثبت زندگی در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.