رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان در گفتگو با تبریزبیدار؛

تسهیل در روند ثبت ازدواج با الکترونیکی شدن فرآیند

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق آذربایجان شرقی گفت: از این‌پس وقایع ازدواج در سامانه‌ اختصاصی ازدواج و طلاق ثبت الکترونیک می شود.

اسماعیل مختاری در گفتگو با تبریز بیدار با اشاره به الکترونیکی شدن ثبت ازدواج از ۱۸ مهرماه اظهار داشت: با اجرای این طرح، دیگر اخذ بیش از ۳۵ امضا از زوجین منتفی است.

وی افزود: برابر بخشنامه ریاست قوه قضائیه، ثبت ازدواج در خارج از دفاتر ممنوع است و کم‌کم دفاتر ازدواج و طلاق حالت اداری به خود خواهند گرفت.

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: دفاتر سنتی ثبت ازدواج در راستای الکترونیکی شدن خدمات دولت حذف گردیدند و ازاین‌پس وقایع ازدواج در سامانه‌ای اختصاصی ازدواج و طلاق ثبت الکترونیک شده و تمام شرایط در آن درج می‌گردد و سپس زوج با یک اثر انگشت الکترونیک مندرجات آن را تایید می‌کند.

وی، این طرح را در ادامه الکترونیکی سازی اقدامات واحدهای سازمان ثبت اسناد و املاک عنوان کرده و گفت: پیرو تجربیات موفق، الکترونیکی نمودن دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ثبت طلاق صورت گرفت و  با اجرایی شدن این طرح وقایع و دفاتر از امنیت بیشتری برخوردار خواهند بود و نگرانی‌های دفاتر سنتی اعم از جعل، اتلاف وقت و غیر آن مرتفع می‌شود.

مختاری اضافه کرد: به‌احتمال قریب به‌یقین سند نکاحیه یا به‌عبارتی عقدنامه نیز به‌مرور زمان کنار گذاشته خواهد شد و اسناد ازدواج نیز به‌صورت تک برگی صادر می‌گردد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.