رونمایی از پوستر نمایش «عالیجناب»؛

روشن شدن چراغ تئاتر تبریز بعد از دو سال

عصر امروز با حضور جمعی از اهالی تئاتر تبریز از پوستر نمایش «عالیجناب» در مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد.

به گزارش تبریز بیدار ، ائلمان نیکمندان نویسنده و کارگردان اثر در این مراسم به توضیح این نمایش پرداخته و گفت: این کار یک اتوبیوگرافی از اتفاقاتی است که در طول سه سال برای خودم افتاده و ۸۰ درصد محتوای این نمایش از روی واقعیت است.

وی افزود: چون تئاتر ما از لحاظ اقتصادی تعریف متقنی ندارد، ما بر اساس دارایی های خود کار را جلو بردیم.

نیکمندان در خصوص پیام این نمایش گفت: محتوای این نمایش تلاش بازیگری است که به هدفش نمی رسد و به جای اینکه روی کار خود تمرکز کند، خودش را درگیر اتفاقات دیگر کند.
Image title
وی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام تمرین و اجرای نمایش تاکید کرده و گفت: این نمایش با نصف ظرفیت سالن اجرا خواهد شد.

هادی بختیاری بازیگر این نمایش نیز به فعالیت های خود در این زمینه اشاره کرده و گفت: بعد از دو سال قرار است روی صحنه بروم و استرس دارم، امیدواریم استقبال خوبی از این کار شود.
وی به تعطیلی های تئاتر به دلیل کرونا اشاره کرده و اظهار داشت: ما از تعطیلی تئاتر گلایه داشتیم و خواستیم با این نمایش بازگشایی آن را استارت بزنیم.

شهرام خزرایی هنرمند تبریزی بعنوان میهمان ویژه این مراسم نیز با برشمردن خسارات کرونا بر تئاتر گفت: متاسفانه از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد ما نتوانستیم تئاتر ببینیم. مرحوم سیامک افسایی عزیز در دوران کرونا سعی کردند چراغ تئاتر را روشن نگه دارد اما در این دوران ما خیلی از دوستان خوبی مانند سیامک افسایی را از دست دادیم.

وی اظهار داشت: امیدوارم این کار استارت خوبی باشد و همه ما به عنوان کسی که داعیه فرهنگی بودن را داریم مبلغ این کار باشیم.

خزرایی با بیان اینکه فضای تئاتر استان تبدیل به یک فنر فشرده شده، افزود: همه دوست دارند که با رها سازی آن خود را نشان دهند. دوستان مشتاقند که به صحنه آمده و کار خود را نشان دهند.
Image title
وی ادامه داد: آسیب پذیری این کار از اینجا مشهود است که ما خیلی از دوستان سینمایی را در دوران کرونا از دست دادیم و به خاطر همین، دوستان با حساسیت زیادی این کار را جلو می برند.
انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.