تبریزبیدار
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۸۲۷۸۴

تبریزبیدار بررسی می کند؛

قفلی بر در شمس العماره! / کدام بهتر است؛ قدرت طلب یا بی میل به قدرت؟

از دید کنش گران سیاسی باسابقه در آذربایجان شرقی و تبریز میزان لابی انجام شده برای این دور از تعیین استاندار کم سابقه است.

سرویس سیاسی تبریز بیدار مسیر انتخاب استاندار آذربایجان شرقی و در اصل مستاجر آتی عمارت شمس العماره تبریز از دید افکار عمومی و فعالین سیاسی طولانی شده و انگاری قفلی بر در شمس العماره زده شده و باز شدن این قفل سخت می نماید.

از دید کنش گران سیاسی باسابقه در آذربایجان شرقی و تبریز میزان لابی انجام شده برای این دور از تعیین استاندار کم سابقه است، برخی گزینه های خاص که نامشان یک ماهی می شود  بر سر زبان هاست شگردهای خاصی برای لابی گری تدارک دیده اند و علی رغم کم احتمال شدن انتصابشان همچنان با شدت و حدت در حال لابیگری و اعمال فشار هستند.

واسطه کردن این و آن برای فشار تلفنی و حضوری به مقامات کشوری و استانی شیوه قدیمی است که گزینه و جریان خاص این روزها بدان عمل می کنند، فعال کردن تیمی از نمایندگان مجلس نیز از ابتدای آغاز مسیر انتخاب استاندار در دستور کار بوده و اثرگذار، شخصی که با لابی برخی نمایندگان شهرستان بدون اینکه ارتباط قبلی با این افراد داشته باشد، نفر اول لیست امتیازات مجمع نمایندگان می شود حتما می تواند لابی های دیگری علیه سایر گزینه های محتمل انجام دهد.

گفته می شود علی رغم اینکه احتمال استانداری گزینه های لابی گر به شدت کاهش یافته است اما این گزینه ها به سیاق مرام خود هرگز از لابی خسته نمی شوند و تا آخرین لحظه برای رسیدن به قدرت تلاش می کنند.

در تقسیم بندی جدید میان گزینه های مطرح برای استانداری آذربایجان شرقی می توان به دو گروه لابیگران و غیر لابی گران رسید، گزینه هایی که سر و دست برای به قدرت رسیدن می شکنند در برابر گزینه هایی که کنار گود ایستاده اند و بدون تلاش برای رسیدن به قدرت، مسیر عادی خود را طی می کنند.

انتهای پیام/