در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

اختلاف بین مسلمانان، راهبرد دشمنان است

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در محل مصلی امام خمینی(ره) تبریز اقامه شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته در تبریز با توصیه به تقوا اظهار داشت: هر انسانی که نتواند زمینه حضور و ظهور تقوا را در وجود خود فراهم کند بدون تردید قربانی شهوات شیطانی خواهد شد.

وی با تسلیت شهادت امام حسن عسکری گفت: مدت امامت امام حسن عسکری کوتاه در عین حال بسیار با برکت بود. ایشان امام جوان بودند و مظلومیت های ویژه ای را دارا بودند.
وی افزود: شرایط سیاسی در آن زمان آنقدر سخت شده بود که حضرت در حصر شدید بودند به طوریکه حتی مورد شک شیعیان نیز قرار گرفته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان به دشمنی های طاغوت با این امام اشاره کرده و بیان کرد: طاغوت نسبت به امام حسن عسکری(ع) حساسیت بیشتری داشتند؛ علت این عناد این بود که حضرت کوبنده طاغوت ها بودند و طاغوت می‌خواست با از دنیا بردن ایشان، به مساله امامت پایان ببخشد.

وی ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)، این روز را غدیر دوم دانسته و گفت: نهم ربیع الاول عید بزرگی است چون آیینه تمام نمای بعثت می باشد و دومین و آخرین غدیر است و روز انتظار و ولایت و بیعت دوباره با امام زمان(عج) است.

وی ویژگی های یاران امام زمان(عج) را خاطر نشان کرده و گفت: یاران امام زمان(عج) دارای ایمان قوی و برخوردار از عقلانیت و بصیرت و دلباخته امام هستند. آنها اهل جهاد بوده و اطاعت پذیر از امام زمان(عج) هستند.

خطیب جمعه تبریز افزود: ویژگی دیگر یاران امام زمان(عج) اینکه یکدل و منظم بوده و سربلند از تمام آزمون ها هستند.

وی به هفته نیروی انتظامی اشاره کرده و گفت: نیروی انتظامی نقش بزرگی در حفظ امنیت و ایجاد امنیت و اقتدار دارد.

حجت الاسلام آل هاشم تمام کارکنان نیروی انتظامی را مورد خطاب خود قرار داده و گفت: برادران نیروی انتظامی ! شما در دل مردم جای دارید چون شبانه روز تلاش می کنید. من از طرف مردم، از تمام کارکنان نیروی انتظامی که شبانه روز تلاش می کنند تشکر می کنم.

وی به روز جهانی نابینایان اشاره کرده و تصریح کرد: باید به مشکلات نابینایان و ایجاد محیط های مناسب شهری جهت استفاده آنها توجه زیادی شود.

وی ادامه داد: این عزیزان با اینکه نابینا هستند اما از هوش بسیار بالایی برخوردارند؛ می توان از آنها در مراکز پاسخگویی تلفنی استفاده شود یا اگر پارتی نباشد کسی نمی تواند وارد ادارات شود؟

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت هفته وحدت بر لزوم وحدت مسلمانان تاکید کرده و گفت: چرا ما مسلمانان باید دنبال اختلاف برویم؛ خدایمان و دینمان و کتابمان یکی است و دشمن مان نیز یکی است، چرا باید با یکدیگر اختلاف داشته باشیم؟

وی افزود: چرا الان بین ایران و آذربایجان اختلاف می اندازند؟ می‌خواهند دو ملت مسلمان را از یکدیگر جدا کنند اما بدانند که به قدری دل هایشان یکی است که هیچوقت از یکدیگر نمی تونند جدا شوند.

امام جمعه تبریز به حادثه بمب گذاری در مراسم نمازجمعه هفته قبل در … آباد افغانستان اشاره کرده و اظهار داشت: آمریکا به این نتیجه رسیده که تنها گروهی که هم برای طالبان و هم برای سایر بازیگران می تواند تهدید باشد و سیاست های شکست خورده این کشور را در افعانستان پیش ببرد، داعش است و برای همین برای احیا داعش تلاش می کند.

وی افزود: این تهدیدی است که اگر در نطفه خفه نشود موجب ناامنی در منطقه می‌شود.

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران عدم حضور بازیگران در منطقه و جلوگیری از تکرار فجایع است. ما از مجامع بین المللی می‌خواهیم تامین امنیت مردم رنج دیده افعان را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.