تبریزبیدار
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۱۴

واهمه از دستاوردهای سفر استانی؛

آسمان ریسمان پزشکیان برای تخطئه رئیسی با توجیه احمدی نژادی

چرا پزشکیان به تبع از دیگر اصلاح طلبان با انجام سفرهای متعدد توسط رئیسی و وزرای وی مطرح می کنند که این سفرها کاربرد خاصی برای اداره کشور ندارد؟!

سرویس سیاسی تبریز بیدار سفرهای استانی به عنوان نقطه قوت دولت سیزدهم با برنامه ریزی و به طور منظم در حال اجراست اما طرفداران دولتی که به کم کاری و بعضا بی عملی نسبت به امور کشور متهم است، منتقد این نوع از مدیریت فعال و در صحنه شده اند و به هر بهانه ای آن را تخریب می کنند.

بهانه این جریان سیاسی نیز از استدلال درست و اطلاعات صحیح خالی است اغلب سعی دارند با تاکتیک برچسب زنی شیوه مدیریتی سفرهای استانی را تخریب کنند؛ چراکه فکر می کنند همین موارد مدیریت ضعیف آنها را بیشتر زیر سوال می برد.

رسانه های این جریان نیز در همین رابطه سعی در بزرگ کردن این هجمه رسانه ای علیه سفرهای استانی دولت سیزدهم دارند، این درحالی است که هنوز چندماهی از فعالیت دولت نمی گذرد و در همین زمان اندک نیز رئیسی به هفت استان سفر کرده است.

مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با سفرهای استانی رئیس‌جمهور و در پاسخ به این سوال که «این سفرها چه فایده‌ای برای مردم داشته یا می‌تواند داشته باشد؟»، بیان می‌کند: اینکه به عنوان یک مسئول به میان مردم می‌روند تا از نزدیک در جریان مشکلات و کاستی‌ها باشند فی‌نفسه قابل تقدیر است. اما اینکه این سفرها می‌تواند اثربخش و مفید باشد یا نه؟ به ساختار مدیریتی ما برمی‌گردد و همچنین به نوع مدیریتی که می‌خواهیم در آنجا اعمال کنیم مرتبط است.

اظهارات پزشکیان با تیتر قابل تامل «احمدی نژاد نتوانست و رئیسی نیز نمی تواند.» منتشر می شود.

شواهد و اطلاعاتی که حاشیه و کنار سفرهای استانی رئیس جمهور و کابینه او بدست آمده نشان دهنده چند نکته مهم است. 

اول اینکه امیدواری در مردم برای حل مشکلات شان ایجاد شده این درحالی است که پیشتر حتی به این مشکلات بی اعتنایی صورت می گرفت. 

دوم اینکه حجم مطالبات مردمی نشان می دهد که مسایل کشور تنها در حوزه مسائل کلان نیست و ممکن است که همین موارد محلی و استانی به مشکلی ملی تبدیل شود و یا اینکه در سطح کشور و چند استان این مشکلات مشابه وجود داشته باشند. 

سوم اینکه در مبحث عدالت توسعه سفرهای استانی باعث پیشرفت یکنواخت و آمایش سرزمینی می شود و نظارت و پیگیری میدانی را چاشنی کار مدیریتی می کند.

انتهای پیام/

نظرات

صمد احمدی نژاد
IR

سلام , در عصر ارتباطات چنین هزینه کردی برای رییس جمهور و تیم همراهش اصلا معنا و مفهومی ندارد اگه قرار باشد رییس جمهور برای تمامی مسایل استانها و شهرستانها و حتی بعضا روستاها راسا رسیدگی نماید و وقت گرانبهای خود را باین موارد صرف کند نقش سازمانها و استانداران و فرمانداران و بخشداران و در راس آنها نقش وزرا که نمایندگان بلاواسطه ایشان در امور مختلف هستند تحت الشعاع قرار میگیرد و تضعیف میشود ایشان میتونند علاوه بر سازمانهای مذکور افراد ویژه و مورد اعتمادی را مامور باین کار نمایند و خودشان در تدوین برنامه ها و سیاستهای کلان کشوری و روابط بین المللی و اینچنین اموراتی نقش ایفا نمایند و الا آقای احمدی نژاد هم از این کارها زیاد انجام میداد نتیجه اش بغیر از تحمیل هزینه های سرسام آور به نظام چه سودی داشت بیشتر این اقدامات و تحرکات در عالم سیاست اقدامات پوپولیستی بحساب میاد تا خدمت به مردم . البته برخیها که آدمهای ساده و زود باور هستند از اینگونه اقدامات خوششان میاد . و مخلص کلام اینکه مدیر خوب و موفق بویژه در جایگاهی رفیع مثل ریاست جمهوری زمانی موفق است که تاثیر تصمیماتش در جامعه ملموس و در عمل خود را نشان دهد نه در ظاهرسازی .امیدوارم جناب رییس جمهور باین نکته توجه ویژه داشته باشند و از تجربه و عملکرد رییس جمهور های گذشته عبرت بگیرند .