امام جمعه تبریز:

آمریکا نقطه بازگشت خود به افغانستان را در احیای داعش می داند

پیش از ظهر امروز اجتماع اعتراضی طلاب، اساتید و روحانیون تبریز، در پی جنایات خونین مساجد شیعیان افغانستان، در حوزه علمیه طالبیه برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در این مراسم با اشاره به آیه «یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» به انفجارهای اخیر در نماز جمعه های افغانستان اشاره کرده و گفت: روزهای خونین نمازگزاران بی گناه شیعه در مساجد خان آباد در افغانستان کار یکی از تروریست های چینی وابسته به فرقه داعش بوده که طی آن در دو هفته بیش از ۲۰۰ نفر شهید و ده ها تن زخمی شدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به واکنش حوزویان به این جنایت اظهار داشت: مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز و مراجع محترم تقلید و بسیاری دیگری از رهبران مسلمان و آزادی خواه جهان این جنایت هولناک را محکوم و خواستار برخورد قاطع مسئولین افغانستان با عوامل این جنایت هستند.

وی تصریح کرد: آمریکا پس از بیست سال مجبور به خروج از آن کشور شده است. اکنون بهترین گزینه و نقطه اصلی اش برای بازگشت و تداوم خلأ امنیتی در این کشور، احیای داعش است.

امام جمعه تبریز افزود: داعش برای آمریکا یک اهرم فشار در پیشبرد اهداف خود می‌باشد. هدف دیگر آمریکا، ایجاد و تقویت اختلافات و درگیری های مذهبی آن هم در هفته وحدت می‌باشد که جنگ شیعه و سنی به راه انداخته است.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه آمریکا می‌خواهد دوباره داعش را احیا کند، گفت: آمریکایی ها به این تحلیل رسیده اند که تنها گروهی که برای طالبان و سایر بازیگران به صورت تهدید می تواند وجود داشته باشد و سیاست های این کشور شکست خورده را در افغانستان پیش ببرد داعش است.

وی تاکید کرد: دولت طالبان باید در این میدان با پذیرش مسئولیت تأمین امنیت تمام مردم افغانستان به تعهد و وظیفه خود عمل کند. 

نماینده ولی فقیه در استان ضمن محکوم کردن این جنایت اظهار داشت: ما در این مراسم تمام لعن خود برای قاتلان و مسببان این جنایت های وحشتناک را از خداوند متعال می‌خواهیم و محکومیت این جنایت را از طرف تمامی روحانیون و حوزه های علمیه اعلام می‌کنیم و آماده عمل به منویات مقام معظم رهبری در این باره می‌باشیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.