تبریزبیدار
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ۲۲:۲۴:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۷۵

استاندار آذربایجان شرقی:

تحقق اهداف گام دوم انقلاب، تنها از نسل جوان قابل انتظار است

استاندار آذربایجان شرقی، استفاده از ظرفیت جوانان را یکی از بخش‌های اصلی و مهم بیانیه گام دوم انقلاب ذکر کرد و گفت: تحقق اهداف این بیانیه راهبردی، تنها از نسل جوان قابل انتظار است؛ چراکه جوانان به معنای واقعی پیشران جامعه هستند.

به گزارش تبریز بیدار ، عابدین خرّم در دیدار با جمعی از جوانان فعال در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: امام راحل با تمام وجود رابطه جوانان با حاکمیت را تحقق بخشید و در دوران دفاع مقدس، روحیه و توان جوانان انقلابی به نحو شایسته بروز و ظهور یافت.

وی با اشاره به این‌که امروز درگیر یک جنگ شناختی هستیم که هدف آن ازخودبیگانگی نسل جوان است، افزود: برای مقابله با این تهدید، باید جوانان ما احساس کنند که در صحنه‌های مورد نیاز از مشارکت آن‌ها استفاده می‌شود و اگر این امر تحقق یابد مشکلات به حداقل می‌رسد.

وی با بیان این‌که غفلت از مبانی انقلاب، خلا برنامه‌های توسعه است، افزود: حتما باید اقدامات راهبردی مطابق با مبانی انقلاب برای توسعه استان آماده کنیم که این مهم جز با استفاده از ظرفیت جوانان میسر نیست.

خرّم با اشاره به توصیه جدی رئیس جمهور برای توجه به جوانان، گفت: نگاه تخصص‌محور و فرهیختگی نسل جوان همان چیزی است که امروز به آن نیاز داریم و بر این اساس، حضور جوانان مطالبه‌گر در عرصه‌های مختلف استان را به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: جوانان متخصص، متعهد و صاحب‌نظر در حوزه‌های مختلف باید بر روند تصمیم‌گیری در جلسات کاری استان نظارت داشته باشند و خروجی و دستاورد این جلسات را پیگیری کنند.

وی با بیان این‌که به تمام تخصص‌ها اعتقاد دارم، افزود: تلاش می‌کنم تا این اعتقاد در میدان عمل بروز یابد و همگام با تغییرات مدیریتی، تغییر و تحول در نگاه به مسائل استان نیز با استفاده از ظرفیت جوانان اتفاق بیفتد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخی از مشکلات و موانع توسعه استان نظیر پروژه‌های نیمه‌تمام، بروکراسی اداری، موانع کسب‌وکار و عدم توسعه متوازن، گفت: آماده‌ایم تا اطلاعات بخش‌های مختلف را در اختیار گروه‌های تخصصی قرار دهیم و در یکی دو سال پیش رو، ریل‌گذاری توسعه استان را انجام دهیم.

وی با اشاره به کاهش قابل توجه درآمدهای دولت، گفت: خوشبختانه تبریز و آذربایجان شرقی بخش خصوصی توانمند و فعالی دارد که سرمایه و آمادگی کافی برای مشارکت در روند توسعه استان را دارند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب نسبت به پیشگامی جوانان تبریز و آذربایجان در گام دوم انقلاب ابراز امیدواری کرده‌اند و اعتقاد داریم که این، نه یک سخن تشریفاتی، بلکه از روی اعتقاد و کاملا قابل اجراست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، تعدادی از جوانان حاضر در جلسه نیز دیدگاه‌های خود را درخصوص مسائل مختلف استان بیان کردند که مهم‌ترین محور مطالب مطرح‌شده عبارتند از:

-حمایت از رسانه‌ها در جهت ارائه تصویر درست از تحول در عرصه خدمت‌رسانی به مردم

-استفاده از ظرفیت جوانان و جوان‌گرایی در تغییرات مدیریتی برای تزریق فکر و انرژی جدید به بدنه اجرایی دولت

-توجه به اقتصاد روستایی و توجه به ظرفیت‌های روستا در روند توسعه استان

-توجه به مسأله آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین و حمایت از فعالیت دفاتر تسهیل‌گری در این مناطق

-استفاده از ظرفیت‌های قومی و اشتراکات فرهنگی با مردم کشورهای همسایه در راستای توسعه روابط منطقه‌ای

-تلاش برای رفع نارسایی‌های سیستم اداری و اجرایی استان در راستای تحقق اهداف نظام

-ضرورت بازگشت به شعارهای اصلی انقلاب بویژه شعار عدالت به عنوان اولویت اصلی توده مردم

-هماهنگی و هم‌افزایی نهادهای مسئول در حوزه مسائل زنان و خانواده

-تنظیم روابط دستگاه‌های زیرمجموعه قوای سه‌گانه در استان

-اهتمام جدی برای حل مسائل و موانع کلان توسعه استان نظیر جذب سرمایه‌گذاری

انتهای پیام/