تبریزبیدار
پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۷:۱۱:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۹۹

فرمانده کل سپاه در تبریز؛

امروز نگاه همه دنیا به ایران است / سردار خرّم گنجینه‌ای از فضایل شهدا است

ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار، سرلشکر پاسدار حسین سلامی ظهر امروز در این مراسم با اشاره به مفاخر آذربایجان گفت: آذربایجان همواره به یک شخصیت بزرگ، به یک فرمانده، به یک ستاره درخشان و پرنور افتخار می کند. نام مبارک او برای ملت ایران همراه با اقتدار و امنیت و یک تاریخ سربلند است.

وی ادامه داد: سردار شهید باکری و هزاران شهید دیگر از این دیار از درون خانه های خود هجرت کردند و هجرت مقدمه جهاد می باشد. این سرزمین، سرزمین فداکاری می باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران به مهربانی و صبر مردم آذربایجان اشاره کرده و بیان کرد: جغرافیای این سرزمین برجسته و درخشان است و در راس و سر کشور ایران این سرزمین پاک قرار دارد.

وی به وقایع کشور در دوران انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفت: امام(ره) با الهامات و بر اساس نصرت الهی و بسیج ملت شریف ایران توانست آن واقعه و توطئه سنگین را خنثی کند. بعداز امام، بیرق امت اسلام بر دست رهبر بزرگ و حکیم و تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: خیلی سخت می توان توصیف کرد که چه فراز های سنگین و واقعه های هولناک را پشت سرگذاشتیم، برای دشمنانی که از حیث قدرت مادی بی نظیر و جهان را غارت کرده بودند، باور اینکه یک ملت در میان این همه قدرت صف کشیده و بدرخشد سخت بود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دشمنان فشار سنگینی را طراحی کرده بودند و تارهای عنکبوتی پیچیده ای را بهدور نظام ما دوخته بوده و عملیات روانی سنگینی را علیه ایران شروع کرده بود. در عرصه تهاجم فرهنگی تمام تلاششان این بود که جوانان را از هویت خود و عظمت خود دور کنند و این نقشه بسیار خطرناک بود.

این مقام ارشد نظامی با بیان اینکه ارزش های انقلاب اسلامی همه جا گسترش و سیطره دارد و ایمان مردم همه جا ریشه دوانده است گفت: دشمن می‌خواست دل مردم را خالی کند و بشوراند و اضطراب ایجاد کند. در عالم، ارزش ها با سختی به دست می آیند، آسایش ها درون سختی ها می باشد و اینها با یکدیگر همزاد هستند.

وی افزود: دشمن به تدریج ضعیف شد و حرارتش به سردی گرایید و نشاط خود را از دست داد و امروز او را ضعیف می بینید. امروز همه دوربین ها روی ملت ایران متمرکز است و امروز آن صلابت و شکوه صبر وشادابی ما دیده می‌شود. اگر دشمن می دید مردم افسرده شده است فشارش را بیشتر می کرد؛  کسانی که در حال فرار است و هزینه داده و از خود انتقاد می کند و در مقابل انقلاب عاجز شده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اسلام همیشه پیروز است گفت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب گواه این است که ما با اسلام پیروز می شویم و هر چه به اسلام روی بیاوریم درد های ما درمان می شود. خداوند در قرآن برای مومنان شفاعت قرار داده است که دشمن می خواست این ها را از ما بگیرد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: ما راه طی نشده زیادی داریم، قرار نیست خسته بشویم. ما به قله نزدیک شدیم و باید مسیر باقی مانده را با همدلی به سر انجام برسانیم.

وی ضمن تجلیل از خدمات سردار خرّم اظهار داشت: سردار عابدین خرّم که ۴۰ سال لباس سپاه را پوشیده و همرزم شهیدان باکری، همت و..است، مشخص است که شخصیت او باید گنجینه‌ای از فضایل شهداء باشد. کسی که چندین ماه اسیر داعش بوده و لحظه‌ای سست نشده، انسان مهمی است.

وی بر لزوم همراهی مسئولین با مردم تاکید کرده و گفت: برای اینکه بتوانیم وسعت پیدا کنیم باید در میان مردم باشیم . ما در میان مردم روحیه، هویت و مهربانی می گیریم. دنیا فانی است؛ می گذرد؛ هر چه برای خدا کار کنیم می ماند و آنچه می ماند عمل برای خدا است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: دست های مردم را بفشارید و ببوسید و برای این کار افتخار کنید. روحیه جهادی مسائل را حل می کند؛ نباید از بودن مسائل بترسیم بلکه باید به جنگ مشکلات برویم و همراه با مردم مشکلات راحل کنیم.

وی افزود: در استان آذربایجان شرقی همدلی بزرگی وجود دارد و یک امام جمعه مردمی و ولایی همیشه همراه مسئولین آذربایجان است.

گفتنی است در پایان این مراسم سردار اصغر عباسقلیزاده بعنوان فرمانده جدید سپاه عاشورا منصوب و از خدمات سردار عابدین خرّم تقدیر شد.

انتهای پیام/