تبریزبیدار
جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۳۳:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۸۲۹۰۱

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

تبعیض بیشتر از فقر به مردم آسیب رسانده

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در مصلی اعظم امام(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر لزوم رعایت تقوا اظهار داشت: تقوا سرمایه ای است که انسان می‌تواند به وسیله آن نفس خود را از سقوط به وادی شهوات و نفسانیت نجات دهد.

تقوا

وی افزود: بدون تقوا هیچ انسانی نمی تواند حیات طیبه خود در دنیا و حیات اخروی خود را تضمین کند.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: اثر گذار ترین توفیق آن است که انسان در خانواده‌ای با تقوا پرورش یابد. هیچ کس نمی تواند به اندازه پدر و مادری که با تقوا هستند انسان را به راه راست هدایت کنند و برعکس پدر مادر بی تقوا نیز زمینه ساز سقوط فرزند خود به وادی ضلالت باشد.

لقمه حرام

نماینده ولی فقیه در استان بر لزوم اجتناب از لقمه حرام تاکید کرده و گفت: غذای حرام زندگی خانواده را به وادی ضلالت می کشاند و خانواده نمی‌تواند فرزند سالمی به جامعه تحویل دهد.
وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: ای پیامبران الهی از غذاهایی که پاکیزه و حلال هستند میل کنید و اعمال صالح انجام دهید و بدانید به آنچه عمل می کنید آگاهم.

وی لقمه حرام را ظلم به فرزند دانسته و گفت: آیا ظلمی بالاتر از غذای حرامی که پدر و مادری به فرزندان خود می دهند، وجود دارد؟ از دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران و مسئولین کشوری استدعا دارم زمینه معاش خانواده ها را تقویت کنند تا خانواده ها به راه های حرام کشیده نشوند. بی توجهی به غذای حلال فرزند توسط والدین نوعی عاق فرزند است.

پدافند غیرعامل

حجت الاسلام آل هاشم ضمن اشاره به روز پدانفند غیرعامل اظهار داشت: در مقابل شیوه های پیچیده دشمنان نظام اسلامی باید پدافند غیر عامل هوشیار باشد و در مقابل هر گونه نفوذ دشمن به صورت به روز دفاع کنند.

وی افزود: تهدیدات خطرناک و غیر قابل جبران در صورت کم کاری مدیران ادارات پیش می‌آید که باید به زیردستان خود تذکرات را ارائه بدهند تا در روز های بحران کشور دچار مشکل نشود.

بنزین

امام جمعه تبریز به حملات سایبری به سامانه کارت هوشمند سوخت اشاره کرده و گفت: دشمن در هفته ای که گذشت در سایه حملات سایبری به پمپ بنزین ها، می خواست بلوا ایجاد کند. از اطلاع رسانی به موقع صدا و سیما تشکر و قدردانی دارم که اخبار صحیح را در زمانِ به روز به مردم ارائه دادند.

بسیج دانش آموزی

حجت الاسلام آل هاشم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حسین فهمیده بیان کرد: ۸ آبان سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی است. در جنگ تحمیلی دانش آموزان زحمات فراوانی کشیدند.

وی ادامه داد: ۳۶ هزار شهید دانش آموز داریم که تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است. رفتار و کردار این شهدا باید سرمشق نوجوانان ما قرار گیرد.

خطیب جمعه تبریز گفت: اهمیت بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی و نظام آموزش و پرورش بر همگان مشخص است.

شهید قاضی

نماینده ولی فقیه در استان به سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی اشاره کرده و بیان کرد: ۱۰ آبان سالروز شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی بدست گروهک فرقان است.
وی افزود: مسجد شعبان، مرکز مبارزه با رژیم طاغوت را نباید فراموش کرد که با حضور شهید آیت الله قاضی طباطبایی صورت می‌گرفت و همیشه دشمن و ساواک ایشان را به عنوان خمینی آذربایجان یاد می کردند.

وی با بیان اینکه منزل شهید آیت الله قاضی طباطبایی پایگاه و مرکز مبارزه با رژیم طاغوت بود گفت: این شهید بزرگوار سد مستحکمی در برابر خطوط انحرافی فکری بودند.

خطیب جمعه تبریز روز ۱۳ آبان را روز مبارزه با استکبار جهانی و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانسته و اظهار داشت: رژیم طاغوت در ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ دانش آموزان و دانشجویان را مورد هدف قرار داد.

وی افزود: ۱۳ آبان ۵۸ روز شکستن هیمنه کاغذی آمریکا بود که دانشجویان خط امام به صورت خود جوش لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند که از طرف امام خمینی(ره) انقلاب دوم نام گرفت.

سپاه عاشورا

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تبریک به سردار عباسقلیزاده بابت انتصاب وی به فرماندهی سپاه عاشورای استان گفت: ایشان مقبول تمام رزمندگان و سپاهیان و بسیجیان هستند و برایشان آرزوی توفیق دارم.

عدالت و تبعیض

وی مقوله عدالت و تبعیض را مورد بررسی قرار داده و بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار روز ۱۷ ربیع الاول با مسئولان نظام از صبر و اخلاق و عدالت در برنامه ها سخن گقتند.

وی با بیان اینکه تبعیض بیشتر از فقر به مردم آسیب رسانده است گفت: مبارزه با تبعیض باید بدون هیچ گونه ملاحظه انجام شود. قانون گرایی، پاسخگویی، شفافیت، انضباط مالی و پرهیز از اشرافی گری اصول و پیوست عدالت در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: کاهش فاصله طبقاتی و شکاف بین فقیر و غنی باید صورت گیرد و هر اقدام و برنامه ای باید در مردم احساس کاهش این فاصله و تبعیض را ایجاد کند.

انتهای پیام/