در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

اعضای شورای پنجم تبریز پس از نمایندگی چه می‌کنند؟

با پایان دوره چهار ساله پنجمین دوره شورای شهر تبریز، شاید پرسشی که برای برخی از مردم مطرح است این است که اعضای سابق این شورا پس از ترک صندلی نمایندگی، چه می‌کنند؟

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / شورای اسلامی کلانشهر تبریز بعنوان پارلمان محلی برای قانونگذاری در مدیریت شهری ۱۳ کرسی دارد.

در انتخابات ششمین دوره شورای شهر که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد از ۱۳ عضو دور پنجم، محمدباقر بهشتی، شکور اکبرنژاد، فرج محمد قلیزاده و عبدالله تقی پور برای انتخابات دور ششم نام نویسی نکردند و محمدحسن اسوتچی به همراه فریدون بابایی اقدم و شهرام دبیری به شورای ششم راه یافتند و ۷ عضو دیگر موفق به کسب آرای لازم نشدند. 

ناگفته نماند که در سال سوم شورای پنجم مرحوم محمد اشرف نیا یکی از اعضای این شورا درگذشت و به جای وی، اسوتچی بعنوان عضو علی البدل وارد پارلمان شهری شده بود.

خبرنگار تبریزبیدار در گفتگو با اعضای راه نیافته به دوره ششم شورای شهر تبریز، از آنان این پرسش را مطرح کرد که این روزها پس از نمایندگی چه می کنند؟

صادق زاده: خانه کارگر و کانون بازنشستگان

کریم صادق زاده سخنگوی شورای پنجم در پاسخ به تبریزبیدار می گوید: در سنگر خدمت به جامعه کارگری به عنوان دبیراجرایی طرح های آموزشی خانه کارگر تشکیلات استان و به عنوان رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان تبریز فعالیت دارم و همچنین عضو هیئت مدیره تعاونی های مصرف کشور نیز هستم.

مسعودی ریحان: باغداری و تحلیل سیاسی

غلامحسین مسعودی ریحان که در سال آخر سابقه استعفا نیز داشته است؛ به ما می گوید: برخی کارهای عقب مانده در باغ داشتم که آنها را سر و سامان می‌دادم. همچنین فعال سیاسی اجتماعی هستم و مسائل محتلف را رصد کرده و تحلیل می‌کنم.

بهشتی: بازنشسته و تدریس در دانشگاه

محمدباقر بهشتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در شورای پنجم در مورد فعالیت این روزهای خود به تبریزبیدار می گوید: بازنشسته دانشگاه تبریز هستم و در آنجا تدریس می‌کنم.

اکبرنژاد: فعالیت های پزشکی

شکور اکبرنژاد رئیس شورای پنجم در دو سال اول این شورا به تبریزبیدار می گوید: هم اکنون به کارهای پزشکی و مطالعات لازم مشغول هستم.

آجودان زاده: فعالیت در دانشگاه علوم پزشکی

علی آجودان زاده نائب رئیس و دیگر پزشک دوره پنجم شورای شهر به تبریزبیدار می گوید: در دانشگاه علوم پزشکی مشغول هستم.

اندیش: عضویت در هیئت مدیره ارس

سونیا اندیش تنها بانوی شورای پنجم که سابقه نائب رئیسی را نیز در این شورا داشته، در مورد فعالیت این روزهای خود به ما می گوید: اولا عضویت در شورا شغل من نبود  بلکه یک تشکل به حساب می آید،  قبل از حضور شورای شهر شغل داشتم و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ارس بودم و همچنان در کار خودم مشغول هستم.

نیکوخصلت: بازگشت به تحقیقات دانشگاهی

سعید نیکو خصلت دبیر پنجمین دوره شورای شهر از بازگشت خود به دانشگاه گفته و می افزاید: در دانشگاه با دانشجویان لیسانس، ارشد و دکتری تحقیقات در زمینه ورزش، تندرستی و شادابی جامعه انجام می دهیم.

محمدزاده: کارمند صدا و سیما

محرم محمد زاده دیگر عضو شورای پنجم که سابقه حضور در هیئت رئیسه در سال اول را نیز در کارنامه داشت، به تبریزبیدار می گوید: عضویت در شورای شهر شغل محسوب نمی شود، هر عضوی که قبل از حضور در شورا شغل داشته در حین عضویت در شورا هم می توانست به شغل خود ادامه دهد، بنده کارمند صدا و سیما بودم و الان هم به همین کار مشغول هستم و عضویت در شورا بودن در زندگی مادی من هیچ تاثیری نداشت.

تلاش های دو هفته ای برای انجام مصاحبه با آقایان فرج قلیزاده و تقی پور بی ثمر ماند.

در بخش دوم این مصاحبه نظر اعضای شورای پنجم شهر تبریز در مورد شورای ششم پرسیده شده است که بزودی منتشر می شود.

گفتگو از الهه مهدوی و امیررضا فرامرز

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.