تبریزبیدار
یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۵۷:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۸۲۹۱۵

مدیر کل بیمه سلامت مطرح کرد؛

طرح پزشک خانواده برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی

مدیر کل بیمه سلامت گفت: مردم با مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌توانند پزشک خانواده خود را انتخاب کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، وحید مجیدی، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: در حال حاضر با استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی بالغ بر ۷۶ درصد نسخ تماما به صورت الکترونیک ارسال می شود.

وی اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی را چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری از مهم‌ترین اقدامات این سازمان عنوان کرد و افزود: در مهر ماه سال جاری ۷۴ درصد اسناد پزشکی به صورت تمام الکترونیک ارسال شدند. 

مدیر کل بیمه سلامت استان، مهمترین چالش های موجود در زمان مدیریت خود را مسئله فضاهای فیزیکی اداره بیمه کل سلامت استان مطرح کرد و گفت: خوشبختانه با حمایت سازمان بیمه سلامت،دولت و مسئولین استانی طی این مدت توانستیم با گسترش فضاهای اداری ۱۹ شهرستان را دارای ساختمان ملکی کرده و از حالت استیجاری خارج کنیم.

وی در ادامه گفت: تمام این اقدامات در راستای بهبود فضای اداری به منظور رفاه حال کارمندان و ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع صورت گرفته است.

مجیدی حذف نسخ کاغذی را یکی دیگر از چالش‌های موجود در بیمه سلامت دانست و گفت: خوشبختانه با استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی تمام آمار و داده‌ها در سرورهای سازمان ذخیره شده و به سهولت در اختیار مراکز درمانی و بیمه‌ای قرار می گیرد.

وی اذعان کرد: سازمان بیمه سلامت از سال ۷۳ تحت عنوان سازمان خدمات درمانی شروع به فعالیت کرده و در سال ۹۲ به سازمان بیمه سلامت تغییر نام داده است. 

مجیدی افزود: سازمان بیمه سلامت که زیرمجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شمار می‌رود در حال حاضر با دارا بودن ۴۲ میلیون نفر بیمه شده در کل کشور، بزرگترین سازمان درمانی بیمه‌گر در کشور محسوب می‌شود.  

وی تشریح کرد: از این تعداد ۲۲ میلیون نفر دارای بیمه روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بوده و ۱۲ هزار نفر دارای بیمه سلامت همگانی هستند و به طور کلی ۳۴ میلیون نفر از خدمات بیمه درمانی رایگان بهره می برند.

 مجیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یک سازمان وابسته به دولت است، افزود:۸۵ درصد از بودجه سازمان توسط دولت تامین می‌شود و باید اذعان کرد دولت توجه ویژه‌ای به بخش درمان داشته است.
 
وی تصریح کرد: آذربایجان شرقی در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی بین استان‌های بزرگی از جمله تهران،اصفهان، مشهد، شیراز و خوزستان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

  مدیر کل بیمه سلامت با بیان اینکه از سال ۹۸ تمامی اسناد بیمارستان‌ها به صورت الکترونیکی ارسال می شود، کاهش خطاهای انسانی، صرفه جویی در هزینه ها و حفظ محیط زیست را از مزایای این طرح می باشد.

 وی گفت: در سال ۹۳ که بنده وارد این مجموعه شدم تنها سه اداره دارای ساختمان ملکی بودند اما اکنون ۱۸ ساختمان ملکی بوده و تنها سه اداره استیجاری هستند.  

انتهای پیام/