تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۲۱:۳۵:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۸۲۹۵۷

بیانیه جبهه پایداری تبریز؛

13 آبان ماه روز برهم خوردن موازنه استعماری است

جبهه پایداری شهرستان تبریز به مناسبت گرامیداشت یوم الله 13آبان روز ملی استکبار ستیزی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ولَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ»

و به راستی ما موسی را با آیات و معجزه های خود فرستادیم (و دستور دادیم) که قوم خود را از تاریکی ها به سوی نور خارج کن و ایام الله را به آنان یاد آوری کن که بی گمان در این یاد آوری عبرت هایی برای هر انسان پر صبر و پر سپاس خواهد بود. (ابراهیم/5)

یوم الله سیزده آبان نقطه عطف مبارزه با طاغوت و شکست هیمنه استکبار جهانی است که در منظومه ایام الله انقلاب اسلامی به عنوان «روز ملی مبارزه با استكبار جهانی» و «روز دانش‌آموز» ثبت شده است. این رویداد عظیم یادآور سه واقعه مهم تاریخی می‌باشد که در سرنوشت انقلاب و بر ملا شدن خوی استکبار جهانی و جریان سلطه و نفوذ نقش حیاتی داشته است؛ واقعه تبعید حضرت امام خمینی (رض) به تركیه در 13 آبان ماه سال 1343 که مطلعی شد بر رخداد عظیم انقلاب انقلاب اسلامی ایران، به شهادت رساندن دانش‌آموزان انقلابی در 13 آبان ماه سال 1357 که امام(رض) این حرکت انقلابی دانش آموزان را سرمشق آزادیخواهان جهان قلمداد می کند و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 1358که به انقلاب دوم تعبیر می‌شود.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی شهرستان تبریز یوم الله 13آبان را فرصتی برای تامل و تحلیل آرمان استکبار‌ستیزی و تبیین نقش آن در خود باوری ملت بزرگ ایران و اقتدار و بالندگی آن دانسته و معتقد است به عنوان اصلی از اصول مهم انقلاب و برگرفته از آموزه های وحیانی و شعار استقلال و آزادی، بایستی بیش از گذشته در فرهنگ انقلاب اسلامی مورد توجه و تاکید قرار گیرد. انقلاب اسلامی ایران چهار دهه توام با تجارب تلخ فراموش نشدنی از اعتماد به استکبار جهانی به رهبری آمریکا را پشت سر گذرانده لذا در آستانه دهه پنجم و شرایط حساس کنونی، توجه به حکمت آرمان مقدس استکبار ستیزی صد چندان می شود. رهبر معظم انقلاب در تودیع دولت دوازدهم- دولت راستگویان و پاکدستان!- تجربه ی اعتماد به غرب را برای آیندگان عبرت آموز خواند و تأکید فرمود:«در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمیدهد». رهبر انقلاب گره زدن حل مشکلات کشور به همراهی غربی ها را نیز اقدامی اشتباه از سوی دولتمردان دانسته و متذکر شدند که: «مطلقاً نبایستی برنامه‌های داخلی را به همراهی غرب موکول و منوط کرد،‌ چون قطعاً شکست میخورَد، قطعاً ضربه میخورَد. شماها هم هر جایی که کارهایتان را منوط کردید به همراهی غرب، ناموّفق ماندید، هر جایی که بدون اعتماد به غرب، خودتان قد عَلَم کردید و حرکت کردید موفّق شدید». بخش مهمی از مشکلات امروز جامعه ما زاویه گرفتن برخی از مسئولین تصمیم گیر از سیاست اصولی استکبار ستیزی و اعتماد به دشمنان انقلاب است. فرجام کار آنانکه که کدخدا را به جای خدا و مردم خود نشاندند و از آرمان استکبار ستیزی عدول نمودند این گفته بود که «ما فکر نمی‌کردیم آمریکایی‌ها به این راحتی برجام را زیر پا بگذارند». بنابراین جبهه پایداری تبریز قهرمان ضمن گرامیداشت این روز تاکید دارد:

یوم الله 13 آبانماه و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، در سه مقطع تاریخی و با نقش‌آفرینی شوم استکبار جهانی صورت گرفته و بازیگر اصلی و منشأ هر یک ار آنها امریكا و دشمنی كاخ سفید با ملت ایران بوده است.

بزرگداشت یوم الله 13 آبانماه و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، در جبهه فكری و محاسباتی انقلاب اسلامی و اردوگاه نظام سلطه و دشمن معیاری مؤثر و تعیین كننده در سنجش پایداری بر هویت گذشته و وزن كشی توان تداوم راه آینده به شمار می‌رود.

گرامیداشت یوم الله 13 آبانماه و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، تبلور تمام نمای آگاهی، بصیرت و هوشمندی ملت ایران و فروریختن ابهت آمریكا نزد جامعه بشری ، پدیدار شدن فرهنگ استكبارستیزی و ضدامریكایی در ایران و منطقه، برهم خوردن موازنه استعماری در منطقه و معادلات سیاسی ساخته غرب در ایران و خنثی سازی راهبردها و نقشه‌های امریكایی ها در پی گیری سناریوی فشار و تهدید، از جمله ره‌آوردهای مقاومت و ایستادگی ملت ایران برابر امریكا و عوامل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای كاخ سفید است.

گرامیداشت یوم الله 13 آبانماه و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، الگویی برای آزادی‌ خواهان جامعه بشری و مبارزه با ظلم و ستم فراگیر در جهان می باشد. شکل گیری جبهه مقاومت در برابر نظام سلطه نشات گرفته از یوم الله 13 آبان است.

شایسته است مفهوم متعالی استکبار ستیزی، از محدوده کلام و فرهنگ لغات مسئولین و سیاستگذاران خارج شده و التزام عملی به ویژه در حوزه سیاست خارجی مجسم گردد.

انتظار می‌رود دولت سیزدهم -دولت مردمی برای ایران قوی_ که برآمده از آرمان‌های جبهه انقلاب است، ضمن مطالعه و بررسی نتایج مثبت و منفی عملکرد دولت های قبلی، بر اصول استکبار ستیزی انقلاب اسلامی پافشاری و استقامت نماید.

دولت سیزدهم در ساماندهی مدیران کشور یکی از مهمترین ملاک های گزینش مدیران را عدم وابستگی به قدرت های زر و زور و تزویر قرار داده و از نیروهای جهادی خدوم و ضد فساد و پاکدست و جوان که انگیزه والای خدمتگذاری بی منت به ملت عزیز مان را دارند استفاده و به کار گمارد.

جبهه پایداری به نمایندگی از ملت غیور و تابع فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) شهرستان تبریز اعلام می‌نماید؛ استوارتر از هر زمان دیگری بر حفظ آرمان مقدس استکبار ستیزی و مبارزه با مظاهر داخلی آن همچون اشرافیت، تبعیض و ... که مطلوب دشمن است، ایستاده و ذره‌ای از قلل رفیع آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهد آمد و ثابت قدم در این مسیر متعالی حرکت خواهد کرد.

                                                               وآخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین

                                                                  جبهه پایداری شهرستان تبریز

                                                                                       12/08/1400


انتهای پیام/