تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۸۲۹۶۰

امام جمعه تبریز در اجتماع 13 آبان:

تداوم استکبارستیزی با حل بی عدالتی / تودهنی سپاه به آمریکا و سعودی

صبح امروز اجتماع مردم تبریز بمناسبت یوم الله 13 آبان روز استکبار ستیزی در محل سنگفرش مصلی امام(ره) برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام والمسلمین  آل هاشم در این اجتماع با اشاره به اینکه  ۱۳ آبان یاد آور سه رخداد مهم در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی می باشد گفت: روز ۱۳ آبان ماه یادآور تبعید امام خمینی(ره)، کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران در اعتراض به رژیم ستم شاهنشاهی و همچنین روز تسخیر سفارت آمریکا است.

وی افزود: هر کدام از این سه رویداد در شکل گیری برای حرکت انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند و هدف هر سه رخداد مبارزه با استکبار بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه پذیرش ظلم و استکبار قبح عقلی دارد گفت: آمریکا عامل اصلی مشکلات اقتصادی و اعمال ناجوانمردانه تحریم های اقتصادی و فشار اقتصادی بر مردم ایران است. هر جا استکبار ستیز بودیم پیشرفت کرده ایم.

وی تصریح کرد: کمک و حمایت از رژیم صهیونستی برای خرابکاری در ایران و انجام ترور و بلوکه کردن پول ایران از کارهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد.

امام جمعه تبریز به مسأله برجام اشاره کرده و گفت: حفظ تحریم های ضد ایرانی در دولت ترامپ و افزودن مواردی دیگر در دولت بایدن مقدمه سازی برای شکل گیری برجامی دیگر است که طی آن محدودیت های موشکی ایران در برجام دائمی می‌شود.

وی افزود: تخریب چهره رئیس جمهوری محبوب و اتهامات حقوق بشری در رسانه های فارسی زبان مورد حمایت آمریکا موجب تثبیت جایگاه استکبار ستیری در جامعه ایران شده که نشانگر عدم تغییر نگاه به آمریکا با کنار رفتن ترامپ و روی کار آمدن بایدن است.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: ۶۲ درصد ایرانیان معتقدند نباید ایران، مذاکره در مورد توان موشکی را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان به اقدامات دولت سیزدهم اشاره کرده و اظهار داشت: ادامه استکبار ستیزی با حل بی عدالتی، خارج کردن انحصار سرمایه از دست بانک های قدرت و ثروت و همچنین حمایت از رویکردهای دولت مردمی و رئیس جمهور عزیز در جوانگرایی و تسهیل رسیدن جوان ها به دولت و همدلی با مشکلات مردم نه نگاه مغرورانه به مشکلات مردم و خود مردم و منحصر نشدن به گروه های سیاسی اصولگرا و استفاده از برخی افراد جریان اعتدال میسر است.

امام جمعه تبریز به دستگیری دزدان آمریکایی نفتکش ایران اشاره کرده و گفت: جاسوسان دیروز آمریکا، دزدان دریایی امروز شدند. ناکامی آمریکا در عملیات دزدی دریایی در پی اقدام به موقع سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی در دنیا بازتاب های گسترده ای پیدا کرد.

وی ادامه داد: با اقدامات نیروی دریایی سپاه پاسداران عملیات دزدی دریایی آمریکا خنثی  و علاوه بر تو دهنی به آمریکا، تو دهنی به سعودی هم از نتایج دیگر اقدامات سپاه بوده است.

انتهای پیام/