جوابیه دفتر فرهنگی به تبریزبیدار؛

هیچ موضوع شخصی در دانشگاه تبریز نیست

بدنبال انتشار اظهارات محمدحسین فرهنگی در رسانه تبریزبیدار دفتر این نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی جوابیه ای ارسال کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، جوابیه ارسالی بشرح ذیل است؛

مدیر محترم پایگاه خبری تبریزبیدار
سلام علیکم
احتراما پیرو درج مطلبی در صفحات مجازی با عنوان “تاخت و تاز فرهنگی علیه رییس جدید دانشگاه” متن ذیل را طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات به عنوان جوابیه و تنویر افکار عمومی منتشر گردد. لازم جهت اطلاع کافی متن ماده ۲۳ قانون مطبوعات را متذکر شویم.

‌ماده ۲۳ – هر گاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یا خلاف واقع و یا انتقاد نسبت به شخص (‌اعم از حقیقی یا حقوقی) مشاهده شود،‌ذینفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه کتباً برای همان نشریه بفرستد و نشریه مزبور موظف است آن توضیحات و پاسخها را در یکی از دو‌شماره‌ای که پس از وصول پاسخ منتشر می‌شود، در همان صفحه و ستون و یا همان حروف که اصل مطلب منتشر شده است، مجانی به چاپ برساند.
سایتهای خبری هم در قانون دیگری مکلف به رعایت قانون مطبوعات هستند.

دفتر ارتباطات مردمی دکتر محمدحسین فرهنگی

متن جوابیه:

بسمه تعالی
هر نماینده در برابر تمام ملت مسوول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید. (اصل ۸۴ قانون اساسی)

جناب آقای دکتر فرهنگی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تحلیلی کلان از شرایط کشور ارائه دادند که در ضمن آن دانشگاه تبریز را هم مثال زده اند.
این اقدام دقیقا منطبق بر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بوده است و قطعا نهی رهبری در این خصوص مصداقی ندارد.
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در موضوع آسیب شناسی مجلس ، از اقدامات شخصی و بر اساس منافع فردی بر حذر داشته اند و نظر شریفشان همواره منطبق بر قانون اساسی بوده است، حتی موارد اضطراری را از آن هم استثنا نموده اند. درحالی که ایشان(دکتر فرهنگی) هیچ موضوع شخصی در آن دانشگاه نداشته و در عمل بارها آن را اثبات کرده اند و همین نطق هم شاهدی بر این مدعا است.
” چه عجب از دیگرانی که بر خلاف همین فرمایش رهبری عزیز، برای این موضوع سینه چاک می کرده اند غافل مانده اید؟ “
و با تهمت های ناروا به یادگاران هشت سال دفاع مقدس موجب شادی افرادی می شوید که برای رسیدن به جایگاه های دنیوی همه اصول انقلاب اسلامی را زیر پا می نهند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.