در پاسخ به سوالات تبریزبیدار؛

ادعای مجدد فرهنگی در مورد رئیس دانشگاه تبریز

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بار دیگر ادعای خود در خصوص رئیس جدید دانشگاه تبریز را تکرار کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی  در نشست خبری با اشاره بهجریانات مازوت سوزی در نیروگاه تبریز اظهار داشت: موضوع نیروگاه تبریز و آلودگی هوا در سطح وزارتخانه های نفت،نیرو و تعاون پیگیری شد تا اصلاح شود.

مازوت سوزی نیروگاه تبریز

وی با بیان اینکه مالکیت نیروگاه بر عهده وزارت تعاون است اظهار داشت: قبلا جلساتی تشکیل شده و در سطح پایینمثبت بوده اما نتایج خاصی نشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان افزود: بدلیل ترک فعل نیروگاه در زمینه عدم بازخوانی برای حل مشکل آلایندگی و مصرف بالایآب(یک چهارم مصرف تبریز) و مصرف بیش از حد گاز نامه ای به دادستان تبریز نوشته شد.

فرهنگی ادامه داد: به این نامه اکتفا نخواهیم کرد و پیگیری های مجدد صورت خواهد گرفت. طرح سوال از وزیر نفت برایتامین گاز نیروگاه تبریز امضا و اعلام وصول شده است.

موفقیت و عدم موفقیت دولت ها

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به جریانات سیاسی ادوار مختلف دولت ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده و بیان کرد: همه کامیابی ها و ناکامی ها را باید در طول همه این دوره ها سنجید و نباید عدمموفقیت ها را روی جریان ارزشی خراب کرد. غیر از دوره شهید رجایی، تنها ۸ سال دولت در دست جریان ارزشی بود و ۳۵سال دیگر جریان های دیگر بودند.

دانشگاه تبریز

وی در پاسخ به سوال تبریزبیدار در خصوص انتصاب رئیس دانشگاه تبریز گفت: وزارت علوم به سوابق تاریخی افراد توجهی ندارد وفردی در دانشگاه تبریز منصوب شده که از جریان خاصی در سال ۸۸ حمایت می کرد. ایشان (رئیس دانشگاه) برای حمایت از موسوی طومار امضا کرده بود اما برای حمایت از رییسی امضا نکرد.

وی تصریح کرد: در دولت آیت الله رییسی چنین رویکردی قابل توجیه نیست؛البته مورد توجه دولت قرار گرفته شد به وزیرعلوم تذکر داده شد. اینکه ایشان در دوره احمدی نژاد چرا رییس دانشکده بود را باید از مدیران وقت پرسید اما رییسدانشگاه فراتر از ریاست در سطح پایین است.

فرهنگی ادامه داد: مدارکی وجود دارد که ایشان صراحتا طی نوشتاری در دوران فتنه ۸۸ از جریان سبز حمایت کرده بود. اینکه من فرد دیگری را برای ریاست دانشگاه در نظر داشتم کذب محض است.

انتصابات دولت

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش ما (نمایندگان) تقویت دولت است و مسئولیت مستقیم در این مورد ندارند گفت: سوابق افراد تنها معیار در ارزیابی انتصابات نیست باید عملکردها را دید. فعلاجدیت در مدیریت استان را نسبت به گذشته بهتر می بینم.

طرح جوانی جمعیت

وی با اشاره به طرح جوانی جمعیت گفت: این مساله در حد طرح موضوع است و نه در کمیسیون تصویب شده و نه به صحن آمده است. فکر نمی کنم این موضوع در اولویت مجلس باشد.

فرهنگی گفت: جوانی جمعیت حرکت رو به جلویی است اما طرح آن مغایر اصل ۸۵ بود. طبیعتا (باید) مسائلی چون مسکنو اشتغال جوانان حل شود.

دولت رئیسی

وی اظهار داشت: دولت را سرحال و پای کار می بینم؛ دولت برای هیچ مشکلی بی تفاوت نیست. دولت قبلی در سال آخرتصمیماتی گرفت که دولت و مجلس را گرفتار کرد که یکی از آنها افزایش پایه پولی بود.

دخالت در انتصابات

وی در پاسخ به سوال دیگر تبریزبیدار در مورد نقش آفرینی در انتصابات گفت: نه در گذشته و نه حال هیچ علاقه ای به دخالت در انتصابات مدیران دولتی ندارم. برای دوست و آشنا هیچتوصیه‌ها جهت گرفتن پست نداشته و ندارم اما برای اداره بهتر استان تعصب دارم و نظر مشورتی می دهم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه برای استانداری فرد دیگری در نظر داشتم بخاطر این بود که استان با حضور ایشان قوی (قوی تر) اداره می شود. در این دوره از مجلس جرم انگاری اهانت به اقوامتصویب شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.