نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با تبریزبیدار؛

رویکرد کنترل تورم و کاهش کسری در بودجه ۱۴۰۱

حجت الاسلام تاج الدینی اظهار داشت: دولت تازه کار خود را شروع کرده و تمام مشکلات اقتصادی کشور را نمی توان در ۲ ماه حل کرد اما برنامه و سیاست های اصلاحی دولت قابل قبول است.

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با تبریز بیدار در واکنش به مازوت سوزی نیروگاه حرارتی تبریز اظهار داشت: با دادستان تبریز در این مورد صحبت شده و تمام نمایندگان تبریز پیگیر حل این مسئله زیست محیطی در راستای رفع تبعیض و آلودگی هوا هستند.

وی ضمن تاکید بر لزوم مصرف گاز در نیروگاه افزود: مصرف گاز باید به اندازه‌ای باشد که مصارف گاز خانگی را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مورد سوال از وزیر نفت گفت: این موضوع در نوبت رسیدگی است و نمایندگان پیگیر هستند، دوماهی طول می کشد تا نوبت رسیدگی به سوال از وزیر در صحن مجلس برسد.

عزم دولت برای سیاست های اصلاحی در بودجه

وی در مورد عملکرد دولت در حوزه اقتصادی نیز به تبریزبیدار گفت: دولت تازه کار خود را شروع کرده و تمام مشکلات اقتصادی کشور را نمی توان در ۲ ماه حل کرد، حداقل ۶ ماه برای حل این مشکلات زمان نیاز است اما برنامه و سیاست های اصلاحی دولت قابل قبول است و تاثیر آن در بودجه نویسی سال آینده به خوبی قابل لمس است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: لایحه بودجه ۱۴۰۱ توسط دولت در روز ۱۶ آذر برای بررسی تقدیم مجلس خواهد شد.

رویکرد کنترل تورم و کاهش کسری در بودجه ۱۴۰۱

وی ادامه داد: بر اساس نشست های مشترک کمسیون برنامه و بودجه و سازمان برنامه و بودجه بر رویکرد کنترل تورم و کاهش کسری بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تاکید شده است و متحول کردن بودجه، منابع پایدار را زیاد می کند.

حجت الاسلام تاج الدینی تاکید کرد: اگر منابع پایدار در بودجه بیشتر شود در نتیجه تورم در جامعه کم و قدرت خرید مردم بیشتر می شود.

ضرورت عدالتمندی یارانه ها

وی تصریح کرد: گام دیگر دولت در بودجه، عدالتمندی یارانه های موجود در جامعه است به گونه ای که طبقات محروم و متوسط جامعه بیشتر برخوردار خواهند شد.

طرح شفافیت آرا در گام های نهایی

این نماینده مجلس در مورد سرنوشت طرح شفافیت آرای نمایندگان نیز به تبریزبیدار گفت: این طرح در کمیسیون مربوطه تصویب شده و در دستور صحن است، چون این طرح در خصوص اصلاح آیین نامه است بنابر این دو سوم آرای نمایندگان را لازم دارد و نوبت قبل که در صحن به رای گذاشته شد، بعضی از نمایندگان توجیه نبودند و با ۳ رای کمتر متاسفانه به تصویب نرسید.

وی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا این بار، دو سوم نمایندگان نظر مثبتی درباره این طرح داشته باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.