تبریزبیدار
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۳۸:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۸۳۴۴۱

گزارش تبریزبیدار از یاران تبریزی دیار ابومهدی؛

سنگ تمام عاشقانه عراقی ها برای حاج قاسم در تبریز

گزارش پيش‌رو حال و هوای هيات عزاخانه امام حسین(ع) با حضور دانشجویان عراقی مقیم تبریز را در ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی روايت می كند.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار / در محلات پایین شهر تبریز نرسیده به پل ارم بلواری به نام شهیدان لیلابی وجود دارد که وجه تسمیه‌اش را از سکونت شهیدان سید محمد و سیدجواد لیلابی گرفته که اخیرا تبریز در سوگ از دست دادن پدر صبور آنها عزادار شد. وارد کوچه شهید وطن پرست در این بلوار که بشوید پيدا كردن هیات عزاخانه امام حسین(ع) چندان كار سختی نيست. هیاتی که در طول سال چند بار مهمانان دانشجویان عراقی مقیم تبریز می شود.

Image title


بانی و مداح این هیات سید علی حسینی است، رزمنده مدافع حرم و کارشناس دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز است که در کنار رسیدگی به امورات این دانشجویان، هر از گاهی در خلال برنامه های فرهنگی دانشگاه، پای شیعیان خارجی و حتی اهل سنت را به هیات امام حسین(ع) باز می کند.

Image title

 مشق عشق خدّام اربعینی برای سردار مکتب ساز

این بار دانشجویان عراقی می خواهند از مهمان‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس پذیرایی کنند. همانها که چند ماه پیش در موکب های اربعین برای حاج قاسم سلیمانی سنگ تمام گذاشتند.

به محض ورود در اين محيط، همه‌‌چيز به نفع شيعيان عاشق امام‌حسين(ع) و جبهه مقاومت تغيير می كند. فضای هیات همه‌‌چيز و همه را تحت‌تأثير خود قرار داده است؛ مراسمی كه این هفته میزبان آن عراقی ها هستند و با مقدمات و موخرات و جاذبه‌های خاص خود برگزار می شود. مهمانان حاج قاسم با چای عراقی پذیرایی می شوند.

Image title


جمعيت لحظه‌به‌لحظه در فضای حسینیه هیات بيشتر می شود. اينجا محفل باسخاوت عرب‌ها برای حاج قاسم است؛ آنها می گويند او برای ما حاجی بزرگ است.

و همينطور به جمعيت هیات اضافه می شود، دانشجویان یکی یکی از خوابگاه دانشگاه خود را به هیات می رسانند.

مراسم بعد از پذیرایی مخصوص عراقی با تلاوت قرآن و زیارت عاشورا شروع می شود. سپس حجت الاسلام مجتبی نظری خطیب تبریزی که خود در مقطعی در جبهه مقاومت در کنار ترکمن های عراقی بود، به منبر می رود.


Image title


او به مکتب وحدت آفرین سردار سلیمانی اشاره کرده و می گوید: مکتب سلیمانی مکتب حضرت امام(ره) و مکتب اسلام ناب است. آن توحید سردار را وادار می کرد که با هلیکوپتر در آمرلی بشیند. دشمن از نام و تصویر سردار سلیمانی می ترسد.

وی با بیان اینکه این هیات ظرفیت بزرگی دارد تاکید می کند: ای برداران عراقی و ایرانی، اسلام مأموریت همه ماست. باید بستر ظهور را آماده کنیم. هر کجا رفتید با این علم را در اهتزاز نگهدارید و مکتب سلیمانی و عقلانیت و عدالتش را تبیین کنید. در کنار تبیین سازی مکتب سردار، مواظب هجوم دشمن هم باشیم. سردار به انسانیت انسان ها نگاه می‌کرد؛ اهل سنت و کردها و مسیحیت مدیون او هستند.
Image title
این مدرس حوزه و دانشگاه می گوید: باید از این هیات ها صدها ابومهدی المهندس و صدها سلیمانی ساخته شود. بایدمساجدمان شهید سازی کنند و این کار مکتب سلیمانی است.

Image titleمراسم با نوای سید علی حسینی گرم می شود و عراقی و ایرانی دوشادوش هم برای عزای قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بر سر و سینه می زنند.

انتهای پیام/