فعال فرهنگی ترکیه ای در گفتگو با تبریزبیدار:

حاج قاسم حساب و کتاب دولت های امپریالیست را بر هم زد / استانبول در سوگ سردار سوخت

نباهات یشیم فعال فرهنگی اهل ترکیه گفت: حاج قاسم حساب و کتاب های دولت های امپریالیست در منطقه را زیر و رو کرد.

نباهات یشیم در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: وقتی اسم شهید حاج قاسم سلیمانی گفته می شود اولین چیزی که به ذهنم می آید مبارزه علیه دولت های امپریالیسم و صهیونیسم است که در جغرافیای مسلمانان رویای منابع زیرزمینی و روی زمین را در سر می پروراندند و برای برخورداری از این ثروت ها حقوق بشر را نادیده می گیرند؛ هر کشوری را تارو مار می کنند.

چشم مظلومان عالم به حاج قاسم بود / او طرفدار انسانیت و حقوق بشر بود

وی با بیان اینکه حاج قاسم نقشه های قدیمی صهیونیسم را نقش بر آب کرده بود، افزود: سردار سلیمانی برای کمک به تمام مظلوم های دنیا که چشمشان به او و فریادشان به عرش بلند بود، از جبهه ای به جبهه دیگر می دوید. 

این فعال فرهنگی با تاکید بر اینکه حاج قاسم طرفدار انسانیت و حقوق بشر بود، گفت: همه ما قاسم سلیمانی را در ۱۰ سال اخیر در لبنان، عراق، سوریه، غزه، افغانستان و یمن در میدان ها و جبهه ها برای دفاع از مظلومان دیدیم.

استانبول در سوگ سردار سوخت

وی در خصوص بازتاب شهادت حاج قاسم سلیمان در ترکیه گفت: رئیس جمهور ما اقدام آمریکا را محکوم کرد. در استانبول بیشتر نهادها، انجمن ها، مساجد و گروه های مردمی با اندوهی عمیق ناراحتی خود را ابراز کردند و خانم ها در خانه های خود مرثیه برگزار کرده و غذای نذری پخش کردند.

سلیمانی نه فقط فرمانده سپاه ایران بلکه فرمانده تظلم خواهی بود

یشیم بیان داشت: ما بیشتر از آن که قاسم سلیمانی را فرمانده سپاه کشورش بدانیم، او را پدر و نجات دهنده مظلومان در جغرافیای مسلمانان دیدیم. او حامی زنانی بود که مثل برده فروخته می شدند؛ حامی مظلومانی که سرشان بریده می شد و حامی بچه هایی که بدون آب و غذا رها می شدند.

وی اضافه کرد: حاکمان به اصطلاح مسلمان مقابل این همه ظلم حرفی نزدند و بویی از دلسوزی نبرده اند و حتی با ظالمان همکاری کردند؛ در مقابل همه این ظلم و جنایات فرمانده بزرگ حاج قاسم سلیمانی بدون هیچگونه تبعیض قائل شدن برای دین، زبان و مذهب؛ برای خدمت به انسان ها وارد میدان شد.

با شهادت حاج قاسم، میلیون ها حاج قاسم رویید / او موجب روسفیدی امت شد

این فعال فرهنگی اهل ترکیه در مورد حماقت آمریکا در ترور شهید سلیمانی گفت: آمریکا حساب نکرده بود که با کشتن یک قاسم سلیمانی باعث زنده شدن هزاران و میلیون ها قاسم سلیمانی می شود. حاج قاسم حساب و کتاب های دولت های امپریالیست در منطقه را زیر و رو کرد.

وی تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی از ناموس ملت ها محافظت کرد و باعث رو سپیدی این امت شده و  شهید این امت شد.

یشیم خطاب به روح سردار سلیمانی گفت: ای شهید امت مبارزه تو باعث زنده شدن ما شده، روحت شاد.

گفتگو از الهه مهدوی

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.