تبریزبیدار
شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۴۵:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۸۳۴۸۷

فجر 1 تراکتور 1 ؛

تک امتیاز به درد نخور در زمین ناهموار حافظیه

تیم بحران‌زده تراکتور در برابر دیگر تیم پایین جدولی به تساوی 1-1 رضایت داد.

به گزارش تبریز بیدار ، عصر امروز تقابل فجرسپاسی شیراز و تراکتور دو تیم پایین‌جدولی فوتبال ایران، یکی از مسابقات هفته چهاردهم لیگ برتر بود که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد؛ دو تیم برای فرار از بحران به 3 امتیاز مسابقه امروز نیاز داشتند و این مسئله سبب شده بود تا این حساسیت بر کیفیت بازی اثرگذار باشد.

تراکتور سه مسابقه اخیر خود را با شکست متوالی پشت سر گذاشته بود و در مقابل فجرسپاسی از 9 دیدار اخیر خود تنها 5 امتیاز کسب کرده بود تا این‌چنین دو تیم در شرایطی بحرانی باشند.

 تقابل کم موقعیت و سردی در نیمه نخست این مسابقه رخ داد؛ در این نیمه سهم هر تیم یک موقعیت جدی بود، فرصت جدی تراکتور با ضربه پیمان بابایی همراه شد که ایمان صادقی با واکنش عالی توپ را دفع کرد و در مقابل احمدرضا زنده‌روح فرصت گلزنی برای فجرسپاسی داشت که شوت هم راهی به دروازه تراکتور نداشت.

اتفاق دیگر نیمه نخست که باعث وقفه در جریان بازی شد، مصدومیت محمدرضا اخباری دروازه‌بان تراکتور بود که باعث وقفه در جریان مسابقه شد.

 فجری‌ها نیمه مربیان را بهتر آغاز کردند و به دنبال کسب پیروزی در مسابقه خانگی امروز بودند؛ سرانجام خلق چند موقعیت نصفه و نیمه، اتابک زارعی توانست پاس عالی را برای حسین مهربان خلق کند و او نیز در نقش یک مهاجم تمام‌کننده گل برتری فجرسپاسی را با فرصت‌طلبی رقم زد تا شاگردان کلانتری در دقیقه 63 از حریف خود پیش بیفتند.

بعد از این گل، سولدو با چند تغییر تهاجمی تلاش کرد تا شرایط را به سود تیمش عوض کند و تراکتوری‌ها در تکاپو برای رسیدن به گل تساوی بودند؛ خیمه سنگین بازیکنان تراکتور روی دروازه فجر سرانجام نتیجه داد و سانتر عالی علی دشتی از سمت راست، با ضربه دقیق رضا دهقانی همراه شد و شوت او دور از دستان ایمان صادقی به گل تبدیل شد.

بعد از گلزنی دهقانی، تراکتوری‌ها به دنبال ثبت کامبک و گل برتری بودند اما این اتفاق برای این تیم رخ نداد و فرصت‌های خوب گلزنی یکی پس از دیگری از دست رفت. نکته مهم که در مسابقه امروز هم به چشم می‌آمد کیفیت پایین زمین چمن ورزشگاه حافظیه شیراز بود.

 بعد از سه شکست پیاپی سرانجام تراکتور موفق به کسب امتیاز شد اما این تساوی باعث تغییر موقعیت تراکتوری‌ها در جدول رده‌بندی نشد؛ در مقابل برای دهمین بازی پیاپی فجرسپاسی ناکام در کسب برد بود و آن‌ها بازهم به تساوی رضایت دادند تا ششمین امتیاز خود در 10 دیدار اخیر برسند.

انتهای پیام/