تبریزبیدار گزارش می دهد؛

دیوار مهربانی با طعم میوه / از مارالان تا قیخ متیر با دل های بزرگ

با تدبیر اکبر آقا میوه فروش و کمک دل های بزرگ در دیوار مهربانی، مشکلات کوچک مردم حاشیه نشین برطرف می شود.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / پویش «دیوار مهربانی» رفته رفته به یک سنت تبدیل شده و هر جا بوده با استقبال زیادی مواجه می شود.

جملات ساده ای که این روزها بر بسیاری از دیوارهای مهربانی نقش بسته، و دل ها را به اینکه هنوز توجه به نیازمندان به دور از هرگونه ریا و فرمایشی بودن وجود دارد، روشن کرده است.

 یکی از این دیوارهای مهربانی در مغازه میوه فروشی آقای «اکبر شیخ ساران» در منطقه شهرک شهید تجلایی (آخر مارالان) تبریز است که توجه ما را به خود جلب کرد.

Image title

از اکبرآقا صاحب مغازه میوه فروشی گلچین علت نصب این دیوار مهربانی را جویا می شوم. چنین پاسخ می دهد: با کمک مشتری ها و دوستان این دیوار مهربانی را دایر کرده ایم. دو سه سال قبل چند تن از مشتریان به صورت اتفاقی با دادن مبالغی به نیازمندان کمک کردند و آن مبالغ را به دیوار زدم؛ بعدا توجه همه را به خود جلب کرد و نام آن را دیوار مهربانی گذاشتیم.

وی می افزاید: به کمک خدا و لطف همسایگان و دوستان این کار خوب جا افتاده است. برخی پول نقدی می چسبانند و برخی کارت می کشند و رسید آن را به دیوار نصب می کنند.

Image title

او در مورد محل هزینه این مبالغ اهدایی مشتریان می گوید: با این دیوار مهربانی کمک های خوبی به نیازمندان شده است. بعضا پول جمع شده را به بنگاه های املاک مورد اعتماد می دهیم تا در مناطق حاشیه شهر اجاره بهای مستاجران نیازمند را پرداخت کنند. 

Image title

این فروشنده خوش قلب ادامه می دهد: همچنین به شماره کارت نیازمندان شناسایی شده هر هفته یا هر ماه مبلغی واریز می کنیم و یا در هزینه های دارویی عده ای کمک می کنیم. 

او تاکید می کند: با کمک دل های بزرگ در این دیوار مهربانی، مشکلات کوچک مردم را برطرف می کنیم.

Image title

کمک های اکبرآقا از این دیوار مهربانی تنها به محله مارالان محدود نمی شود و به گفته او حتی به افرادی در محله ۴۲ متری و دیگر مناطق کم برخوردار نیز کمک شده است.

گزارش و تنظیم: احمدرضا مشهوری و صابر عیسی پور

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.