تبریزبیدار
دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۲۲:۰۳:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۸۳۵۰۶

روح الله رشیدی در جمع خبرنگاران؛

حادثه مترو بعد از یکسال؛ عدم پذیرش اصلاح خطا / استخدام گروه فشار!

سومین نشست خبری روح الله رشیدی عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اصحاب رسانه عصر امروز در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، روح الله رشیدی در پاسخ به سوال خبرنگار این سایت خبری در خصوص وضعیت خانه باقرخان گفت: شورا تصمیم گرفت که در برنامه آینده تملک محدوده رخ دهد اما آخرین تصمیم شهرداری را نمی دانم.

تشکیل قرارگاه اقدام برای ساماندهی حاشیه نشینی

وی در پاسخ به سوال دیگر تبریزبیدار در مورد نتیجه بازدید اعضای شورای شهر از حاشیه نشینی گفت:  قرارگاهی به نام اقدام شکل گرفت و شهرداری و شورا در آن قرارگاه هستند و سناریوها را بررسی می کنند. در گذشته طرح افسانه‌ای و فضایی در طرح تفصیلی گذاشته بودند که سال ۹۳ هم برخی مناطق را تملک کردند اما نیمه کاره ماند.

این عضو شورای شهر ادامه داد: در بازدید از مناطق حاشیه نشین پیشنهاد شد که امتداد محله ۴۲ متری از کوثر شرقی اتوبان وصل شود و پروژه دیگر وصل شدن امتداد ثقه الاسلام به انتهای ایده لو و از آنجا به اتوبان است که سال آینده انجام می شود و مناطق معین هم جلو آمده‌اند تا کار را انجام دهند.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شهری خاطر نشان کرد: مسیرگشایی این مناطق در بودجه دیده شده است.

استیضاح شهردار

وی در مورد موضوع استیضاح شهردار نیز گفت: دلیل اینکه ذهن بعضی از اعضای شورا مشغول استیضاح شهردار می باشد قابل تحلیل بوده و دلایل آن را در فرصت مناسب خواهم گفت.

پروژه میدان ارتش در دست پیمارنکار ناتوان

رشیدی در مورد برخی پروژه های نیمه تمام شهرداری بیان داشت:سه پروژه اصلی شهر مانند میدان ارتش را به پیمانکاری دادند که سابقه و توان چنین کاری را ندارند.

استخدام گروه فشار در شهرداری

وی در ادامه ضمن انتقاد از برخی عملکردهای شهرداری اظهار داشت: شهرداری تبدیل به مناسبت ها و خودپرداز شده است. عده‌ای از افراد سازمان فرهنگی را تبدیل به محل استخدام گروه فشار کرده‌اند و بودجه های کلان صرف این گروه ها شده است تا در صورت برکناری مدیران، شهرداری را به هم بزنند.

نصب بنر مناسبتی در مسیر تردد مسئولین

عضو شورای شهر تبریز اضافه کرد: کار فرهنگی در شهرداری منحط شده و نصب بنرها محدود به مسیر مسئولین شده است و در بقیه مکان ها خبری از مناسبت ها نیست.

ساخت و ساز غیرمجاز بیداد می کند

وی به حادثه ریزش ساختمان در محله عباسی نیز اشاره کرده و گفت: در خصوص حادثه کوی بهشتی در مرکز پژوهش ها به این نتیجه رسیدیم که در حوزه شهرسازی بسیار معیوب هستیم و ساخت و ساز های غیر مجاز در سال های اخیر بسیار زیاد شده است.

ساختمان بهاران؛ از کاربری مسکونی تا استفاده پزشکی

رشیدی به کلینیک های پزشکی تبریز پرداخته و گفت: از شهردار مطالبه کنید ساختمان بهاران چگونه ساخته شد؟ کاربری آن چه چیزی بود؟ تا بحال چند میلیون بدهی دارد؟ کاربری ساختمان بهاران مسکونی بوده و تبدیل به ساختمان پزشکان شده است و این یک تخلف است.

وی ادامه داد: پارکینگ ساختمان بهاران قرار بود تجاری و طبقات آن مسکونی باشد و الان از پارکینگ آن اطبا استفاده می کنند.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شهری بیان داشت: چرا ساختمان شیخ الرئیس تا به امروز پروانه ندارد؟ چرا این تخلفات اتفاق افتاده است؟ و چه کسانی برای آنان مجوز صادر کرده اند؟

لزوم مشارکت همگانی در ساماندهی وانت بارها

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ساماندهی وانت بارها نیز گفت: در موضوع وانت بارها باید نیروی انتظامی و بقیه ارگان ها با شهرداری همکاری کنند و برای آن ها مکان داده شود.

حادثه مترو بعد از یکسال؛ عدم پذیرش اصلاح خطا

رشیدی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در مورد چرایی عدم تعیین تکلیف علت حادثه متروی تبریز بعد از یکسال گفت: در مورد سانحه قطار شهری بعد از گذشت یکسال دیروز مجددا هشت سوال نوشته ایم تا تحقیق شود.

وی تاکید کرد: به نظر ما آن‌جا اتفاق غلطی افتاده است و باید روشن شود که اگر پیمانکار خطایی انجام داده چرا انجام داده است؟ مسئولیت اصلاح خطا را قبول نمی کنند.

عضو شورای شهر تبریز گفت: صورت جلسه ای در رابطه با تحقیق و تفحص برای ما داده بودند که از نظر ما معیوب بود. الان پیمانکار گرفته اند که قوس را اصلاح کند، مدت پیمان چهار ماه و هزینه آن ۲۹۰ میلیون تومان است. هزینه را از آن پیمانکار مجری خواهیم گرفت.


انتهای پیام/