تبریزبیدار گزارش می دهد؛

پارکینگ های سرگردنه / آبونمان ۶۰۰ هزار تومانی برای توقف خودرو

این روزها اغلب هزینه‌های ورودی به پارکینگ‌ها به چند برابر نرخ‌های قبلی رسیده و هزینه‌های گزافی را به مردم تحمیل می‌کند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / اگر برای انجام امور اداری یا خرید راهی نقاط مرکزی تبریز شده باشید، حتما با مشکل جای پارک روبرو می شوید و به ناچار به استفاده از خدمات پارکینگ‌ها رو می آورید و در نهایت نیز با پرداخت هزینه‌های بالا از رفت‌وآمد با وسیله نقلیه شخصی پشیمان خواهید شد.

این روزها اغلب هزینه‌های ورودی به پارکینگ‌ها به چند برابر نرخ‌های قبلی رسیده و هزینه‌های گزافی را به مردم تحمیل می‌کند و مشتریان هم از کم و کیف و نحوه محاسبه و دریافت مبالغ هزینه پارکینگ‌های خودرو  اطلاع آنچنانی ندارند.

شهروند تبریزی در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار با انتقاد از افزایش بی سابقه نرخ پارکینگ های عمومی سطح شهر می گوید: در یک پارکینگ طبقاتی آبونمان ماهیانه ۲۵۰ هزار تومانی را به یکباره ۶۰۰ هزار تومان کرده اند.

وی می افزاید: مگر چه خبر است که اینگونه گران شده؟

شهروند دیگری در همین باره به ما می گوید: آیا در این شهر مسئولی نیست که پارکینگ ها اینطور آزادانه جولان می دهند؟

وی ادامه می دهد: متولیان پارکینگ در پاسخ به اعتراض ما می گویند همینی که هست اگر نمی خواهید بروید جای دیگر!

این در حالی است که دست‌اندرکاران مدیریت شهری از کمبود پارکینگ و جای پارک در محله‌های تبریز خبر می‌دهند. با این شرایط برای استفاده از خودروی شخصی برای تردد در مناطق شهری علاوه بر هزینه‌های جانبی تعمیر و نگهداری، طرح ترافیک و جرایم رانندگی، باید هزینه‌های استفاده از  پارکینگ‌ها نیز پرداخت شود که با بار مالی قابل توجهی خواهد داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.