عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفتگو با تبریزبیدار:

سهم پروژه های آذربایجان شرقی از بودجه ۱۴۰۱

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ کشور از تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام آذربایجان شرقی در بودجه سال آینده خبر داد.

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص آخرین وضعیت بررسی بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کلیات بودجه در صحن تصویب شده است. تا اینجا هر صحبتی در مورد بودجه پیرامون مسائل کلان مانند ارز ترجیحی، ساماندهی یارانه ها و بودجه های عمرانی می‌باشد و هنوز وارد جزئیات نشده ایم.

وی در خصوص تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام آذربایجان شرقی در بودجه سال آینده تصریح کرد: زمانی که وارد جزئیات بودجه شدیم و احکام و تبصره ها بررسی شده و نوبت به جداول می رسد، آن زمان وقت مطرح کردن پروژه های استانی است. در آن زمان نمایندگان باید وارد شده و پیشنهادتشان را تعقیب کنند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در خصوص ضرورت تخصیص اعتبار برای دریاچه ارومیه گفت: آن چیزی که در برنامه ما است، تتمه بودجه ستاد احیای دریاچه ارومیه است که چند درصد بالاتر پروژه های آنها کامل تر شده است و باید تکمیل شود تا پروژه به اتمام برسد.

وی با اشاره به انتقال خط دوم ریل راه آهن میانه تبریز گفت: در این خط ایستگاه خاوران باید تکمیل شده و مسیر بستان آباد- خاوران نیز تمام شود. همچنین پیمانکاران مطالباتی دارند که باید تامین شود.

میرتاج الدینی ادامه داد: ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان تتمه این پروژه می‌باشد. البته برای آخرین فاز که خاوران و راه آهن قدیم ۳۰۰ میلیارد تومان نیز تخصیص یافته که در ادامه این پروژه کار خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به انتقال آب ارس به دشت تبریز نیز اشاره کرده و اظهار داشت: این یک پروژه ملی است و در بودجه استانی نخواهد آمد. یعنی خارج از بودجه بوده و در قالب سرمایه گذاری است. ما این موضوع را تعقیب کرده ایم و الان نیز آخرین مراحل را پشت سر می گذارد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ارائه توضیحاتی در خصوص آزادراه تبریز بازرگان گفت: این پروژه نیز همانند انتقال آب به تبریز در قالب سرمایه گذاری است که متاسفانه تعطیل شد. این موضوع باید توسط مدیریت استان پیگیری شود.

وی به دیگر پروژه های نیمه تمام استان نیز اشاره کرده و گفت: برای پروژه های نیمه تمامی مانند شبکه فاضلاب شهرستان ها، تسهیل آب و تکمیل جاده ها بخشی از بودجه اختصاص یافته است. با اینکه اعتبارات عمرانی نسبت به بودجه ۱۴۰۰ افزایش دارد و ۲۰ درصد کل بودجه است اما به علت عدم تخصیص کامل، همیشه پروژه ها از این سال به سال بعدی حواله می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.