گزارش تبریزبیدار از آنچه در جلسه شورای شهر گذشت؛

پزشکان هم عوارض بپردازند / قفل مدیریت شهری بر ترافیک میدان ارتش؟!

جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز جهت بررسی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ صبح امروز در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، در این جلسه که پرویز هادی غائب جلسه بود، تداوم بررسی تعرفه عوارض محلی در دستور کار قرار گرفت و بحث های کارشناسی ترتیب داده شد.

حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر طی سخنان انتقادی گفت: فردی ۲۱ سال پیش ملکی خریده که کاربری آن فضای سبز بوده ولی شهرداری برای آن پروانه ساخت نداده است.

وی افزود: این فرد به دیوان شکایت کرده و رای دیوان این بود که بر اساس املاک مجاور عمل کنند در حالی که این قطعه شامل ملک مجاور بوده و شهرداری برای آن ۸ طبقه مجوز داده ولی برای این قطعه پیلوت و یک طبقه بیشتر مجوز نمی دهد.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: اگر شهرداری قدرت ندارد که طرح خودش را اجرا کند دلیل نمی شود که حق مردم تضییع شود.

بررسی عوارض با کدام مبنا؟!

شهرام دبیری پیرامون تعرفه عوارض محلی گفت: مبنای عمل در تعرفه عوارض محلی مشخص نمی باشد.کدام یک از اعضای شورا می‌تواند بگوید چند درصد افزایش داشته‌ایم؟

وی بیان داشت:اول باید کلیات تصویب شود سپس جزئیات را بررسی کنیم. برای جرایم ماده صد حداکثر افزایش ۳۰ درصد باشد. می خواهیم با این کار مردم را تشویق کنیم.

عضو شورای شهر تبریز افزود: با این روال که پیش می‌رویم اصلا مشخص نیست که افزایش تعرفه چند درصد می باشد و چند روز طول خواهد کشید؟

علیرضا نوای باغبان نیز گفت: در شورا تصویب کرده بودیم که که تعرفه عوارض محلی را بند به بند تصویب کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اضافه کرد: بنا شد که در هر جلسات، به صورت ساده مطرح شود تا فهم کامل تصویب شوند.

ضرورت لحاظ تورم و معاش مردم در عوارض

غلامرضا احمدی نیز گفت: ما در تعرفه عوارض محلی برای یک شهر تصمیم می‌گیریم و باید ضمن لحاظ همه جوانب، منافع عموم مردم را در نظر گرفته شود.

نائب رئیس شورای شهر تبریز افزود: باید در شرایط اقتصادی کنونی در تصمیماتی که اتخاذ می‌کنیم، تورم حاکم بر جامعه را در نظر داشته باشیم.

وی اظهار داشت: این رویکرد که رفاه و آسایش و معاش و درآمد مردم در تصمیم‌گیری‌های مدیریت شهری لحاظ شود.

تصویب تعرفه عوارض با رویکرد احیای باغ های مسکونی

احد صادقی هم طی سخنانی گفت: ما برای اینکه مردم را به احیای فضای سبز در باغ‌های مسکونی تشویق کنیم باید در خصوص تعرفه عوارض محلی تجدید نظر داشته باشیم.

پزشکان هم عوارض بپردازند

روح الله رشیدی به ضرورت پراخت عوارض از سوی کاربری های پزشکی اشاره کرده و گفت:پزشکان از وضعیت پیش آمده که کاربری های بهداشتی نیاز به مجوز ندارند سواستفاده می کنند و هیچ مبلغی به شهرداری پرداخت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته از این وضعیت استفاده شده و به حد کافی سود برده‌اند، افزود:  باید برای کاربری‌های بهداشتی و درمانی عوارض تعریف شود و آنها هم عوارض پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری گفت: باید بحث مراکز درمانی جدا شود و عوارض بالایی گرفته شود.

قفل مدیریت شهری بر ترافیک میدان ارتش؟!

روح الله دهقان نژاد نیز اظهار داشت: در میدان ارتش قرار بر این است که ساختمان پزشکان اضافه شود و باعث می شود تراکم زیاد شود.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: هر چقدر که می خواهیم عوارض مکان های فرهنگی و ورزشی را کاهش دهیم عوارض مراکز پزشکی را بالا ببریم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.