سبد کتاب تبریزبیدار؛

«رازهایی درباره زنان» و «راز هایی درباره مردان» / پیشنهاد مطالعه برای زوجین

مطالعه کتاب هایی که برای ارتقاء کیفیت روابط زناشویی نگاشته شده می تواند یبه بهتر و پایدارتر شدن رابطه کمک کرده و رابطه و طرفین را از آسیب هایی که در این مسیر وجود دار محفوظ نگه دارد.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار یکی از مهم ترین نیازهای زنان در رابطه زناشویی اینست که مردان شخصیت و روحیات آنان را به خوبی و درستی شناخته و برای آنها احترام و ارزش قائل شود. اگر مردان قادر نباشند که همسر خود را شناخته و احساسات آنها را درک کنند آسیب های زیادی به زندگی مشترکشان وارد می شود که حتی گاها قابل جبران نیستند.

کتاب «رازهایی درباره زنان که هر مردی باید آنها را بداند» تمام چیزهایی در مورد زنان و اعمال و رفتار و احساسات آنان است که آرزو دارند مردان آنها را بداند.

نویسنده این کتاب، باربارا دی آنجلس (Barbara de angelis)  روانشناس برجسته، سخنران و نویسنده درخشان قرن بیستم است که در حوزه رشد شخصی و معنوی فعالیت می کند. او در طی این سال‌ها به میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا با پیام‌های الهام‌بخش خود درباره چگونگی ایجاد یک زندگی آزاد حقیقی، داشتن روابط سالم و سرشار از عشق و همچنین رشد شخصی کمک کرده است.

او در این کتاب به سوال های مشترک آقایان در ارتباط با زنان پاسخ داده است. سوالاتی مانند چگونه منظور واقعی زنان را متوجه شویم؟ چگونه کمتر بحث و دعوا کنیم و بیشتر به همدیگر محبت کنیم. چگونه معشوق بهتری برای همسرمان باشیم؟ و…

Image title

در بخشی از کتاب رازهایی درباره زنان می خوانیم:

«زمانى که آقاى نیش و کنایه هر چه بیشتر همه‌چیز را به تمسخر بگیرد، شما جدى‌تر مى‌شوید و هر زمان که سعى دارید با او گفت و گو کنید، مجبور به دفاع از خود هستید، زیرا او در بى‌اهمیت جلوه دادن سخنان شما استاد است. در ارتباط با مرد نیش و کنایه، زن احساس مى‌کند که به او بى‌احترامى شده است و اگر چه او این کار را به شیوه‌اى جالب و سرگرم کننده انجام مى‌دهد، کارهاى طعنه‌آمیز او حاوى این مطلب است که شما بیش از اندازه حساس و عاطفى هستید و نباید احساسات شما را جدى گرفت.

راه‌حل:

فرض کنید نزد مدیر عامل‌تان رفته‌اید و به او مى‌گویید: «باید درباره‌ى پروژه‌اى که روى آن کار مى‌کنیم، با شما صحبت کنم» و او با طعنه مى‌گوید: «اوه! کارمند کوچولوى من خسته شده؟» شما عصبانى مى‌شوید.

زمانى که شما با نیش و کنایه و عواطف و نیازهاى همسرتان پاسخ مى‌دهید، او همین احساس را پیدا مى‌کند و گمان مى‌کند که به او توهین شده است. زمانى که قصد دارید رابطه‌ى بین خود و همسرتان را به تمسخر بگیرید، به خود یادآورى کنید که او همان زنى است که دوستش دارید و او مى‌خواهد درباره‌ى موضوعى مهمى با شما صحبت کند و فرقى نمى‌کند که این موضوع براى شما مهم باشد یا خیر.

اگر کودک‌تان به دلیل گم کردن توپش گریه کند و پیش شما بیاید، با طعنه به او نمى‌گویید: «چه بچه‌ى نق نقویى! توپ که ارزش گریه کردن ندارد». پس چرا با همسرتان این گونه صحبت مى‌کنید. بکوشید به صحبت‌هاى او گوش داده و طعنه و کنایه را کنار بگذارید.»

شما مخاطب تبریزبیدار نیز اگر یک مرد هستید: این کتاب را بخوانید تا اعتماد به نفس یافته و رویاهای همسرتان را تحقق ببخشید. و اگر یک زن هستید این کتاب را بخوانید تا خود را بهتر شناخته و درک کنید.

فهرست مطالب کتاب نیز عبارتند از:

مقدمه
پیامى به زن‌ها
پیامى به مردها
بخش اول: زن‌ها دوست دارند مردها چه چیزى
درباره‌ى آن‌ها بدانند؟
فصل (۱): براى زن‌ها عشق بر هر چیز مقدم است
فصل (۲): زن‌ها توان آفرینش دارند
فصل (۳): ارتباط زن‌ها با زمان، ارتباطى مقدس است
فصل (۴): زن‌ها نیاز دارند احساس امنیت کنند
فصل (۵): زن‌ها دوست دارند احساس ارتباط و متصل بودن کنند
فصل (۶): زن‌ها نیاز دارند احساس ارزشمند بودن کنند
فصل (۷): هفت باور نادرست مردها درباره‌ى زن‌ها
بخش دوم: آنچه زن‌ها دوست دارند مردها درباره‌ى عشق، صمیمیت و ارتباط بدانند.
فصل (۸): کارى نکنید که زن عاقل و سربه راه خود را به یک دیوانه‌ى زنجیرى بدل کنید؟!
فصل (۹): چگونه در خارج از اتاق‌خواب نیز معشوق مطلوبى باشیم؟
فصل (۱۰): رازهایى درباره‌ى روش‌ها و سبک‌هاى ارتباطى زن‌ها
فصل (۱۱): ده عادت ارتباطى مردها که زن‌ها را عصبى مى‌کند
فصل (۱۲): آنچه زن‌ها از شنیدن آن‌ها بیزارند و آنچه دوست دارند بشنوند
بخش سوم: آنچه زن‌ها دوست دارند مردها درباره‌ى روابط جنسى بدانند
فصل (۱۳): رازهایى درباره‌ى خواسته‌هاى جنسى زن‌ها
فصل (۱۴): هجده عامل سرد مزاجى جنسى زن‌ها
فصل (۱۵): بیست عامل تحریک‌کننده‌ى جنسى زن‌ها
سخن آخر

باربارا دی آنجلیس کتاب دیگری تحت عنوان «رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند»  نیز نگاشته است. او در این کتاب از رازهایی پرده برداری می کند که هر زنی باید آن را دانسته و به آن عمل کند تا رابطه زناشویی وی ارتقاء یابد. این کتاب برای همه مناسب است؛ از زوج‌هایی که به تازگی ازدواج کرده‌اند تا افرادی که چندین سال از زندگی مشترکشان می‌گذرد.

شش اشتباه بزرگ که زن‌ها در روابط خود با مردها مرتکب می‌شوند و … از مباحث مطرح شده در این کتاب هستند. تمرین‌ها، جدول‌ها، توصیه‌ها، ابزارها و تکنیک‌های ارتباطی موثر این کتاب، مخاطب را به زنی قوی و نیرومند در ارتباطش تبدیل می‌کند.

Image title

در بخشی از کتاب رازهایی درباره مردان نیز می خوانیم:

«به عنوان یک زن در رابطه با مردان سه حق انتخاب بیشتر ندارید:

انتخاب اول: می توانید از دست آن ها به خاطر این که شما را به شدت عصبانی کرده اند، ناراحت شوید و تمام وقت خود را به نق زدن و گله وشکایت از آنان بگذرانید. این ممکن است برای چند ساعت تفریح خوبی باشد، اما بعد از چند سال جاذبه خود را از دست می دهد.

انتخاب دوم: می توانید آن ها را برای همیشه کنار بگذارید و برای خودتان یک سگ پشمالوی خوشگل بخرید. این راه حل آسان تر بوده و تلاش کمتری هم می خواهد، اما زیاد ارضاء کننده نیست.

انتخاب سوم: می توانید تصمیم بگیرید تا آن جا که در توان دارید، در مورد آن ها بیاموزید تا بتوانید روابط بهتری که استحقاق آن را نیز دارید، بیافرینید.

پانزده سال اخیر زندگیم را صرف تحقیق درباره ده ها مرد و زن کردم تا دلایل شکست و موفقیت را بیابم. مدت ها طول کشید تا مردها را درک کنم. این سفر، پر پیچ و خم و گاه بسیار دردناک بود و در طی آن مرتکب اشتباه های زیادی در روابطم با مردان شدم، اما ارزش آن را داشت.

حال به جرات می توانم بگویم نه تنها زنده مانده ام، بلکه روابط خود را از نبردی بی امان به درکی متقابل و دو جانبه بدل ساخته ام. در این کتاب می خواهم آموخته هایم را با شما در میان بگذارم. امیدوارم «رازهایی درباره مردان که می بایست هر زنی بداند» ، به منزله آن کتابچه راهنمایی باشد که شما به دنبالش هستید. همچنین امیدوارم این مطالب در خلق روابط اغناءکننده تری که رویایش را در سر می پروراندید، به شما کمک کند.

شما یک چیز می گویید، آن ها چیز دیگری می فهمند. شما سعی در بیان و ابراز کنجکاوی خود دارید، آن ها این تلاشتان را با انتقادی گزنده اشتباه می پندارند. هنگامی که به ارتباط آن ها با خودتان خیره می شوید، تفاوت های میان شما و آن ها به مراتب بزرگتر جلوه می کند. اجزاء گونه شما چنین عادت کرده اند که تشریک مساعی را ارزش نهاده و با احساس بودن را قدر بدانند، اما ظاهرا این موجودات در رقابت دایمی با یکدیگر هستند. شما چنین آموزش دیده اید که احساسات خود را با یکدیگر در میان بگذارید، اما مردها این گونه هستند که سخت کار می کنند و احساساتشان را از یکدیگر پنهان می نمایند. شما هرچه بیشتر در کنار آن ها می مانید، غیر معمول بودن آن ها باعث دلسردی هرچه افزون تر می شود.»

این کتاب دارای ۹ بخش است:

فصل ۱: مردها: آخرین مرز

فصل ۲: شش اشتباه بزرگ که اغلب زن‌ها مرتکب می‌شوند

فصل ۳: جبران کم‌کاری‌های روحی

فصل ۴: سه راز بزرگ درباره مردان

فصل ۵: رازهایی درباره مردان و روابط جنسی

فصل ۶: سردکننده‌های جنسی

فصل ۷: رازهایی درباره برقراری ارتباط با مردان

فصل ۸: چگونه در ابراز احساسات و عواطف، به همسر خود کمک کنیم

فصل ۹: زنان قدرتمند

امید است که زوجین با مطالعه و هدیه دادن این دو کتاب به یکدیگر برای ارتقاء رابطه خود بیش از پیش تلاش کرده و زندگی مشترک بهتری را برای یکدیگر رقم بزنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.