ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کمترین زمان با سامانه حقوقی وینداد

شاید بتوان گفت شرکت با مسئولیت محدود در حقیقت نوعی از شرکت‌های خانوادگی است چرا که سهام‌داران محدود دارد و این امکان را فراهم می‌آورد که سهام‌داران با شناخت کافی از هم در شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، درصورتی‌که شما تمایل به تشکیل یک شرکت با مسئولیت محدود دارید باید در گام نخست آن را به ثبت برسانید تا رسمیت یافته و بتوانید در قالب آن به فعالیت بپردازید.

فرآیند ثبت شرکت با مسئولیت محدود چندان پیچیده نیست اما شما را در ابتدا راه تشکیل شرکت مشغول اموری می‌کند که ممکن است برای‌تان گیچ کننده و وقت کیر باشد و از طرفی تمرکز شما را از امور اصلی شرکت بردارد.

به همین دلیل پیشنهاد مدیران این نوع شرکت‌ها سپردن این امور به متخص ثبتی است.

مقدمات ثبت شرکت مسئولیت محدود

پس‌ازاینکه شما قالب با مسئولیت محدود را برای ثبت شرکت و فعالیت انتخاب کردید باید قبل از مراجعه به سامانه ثبت شرکت‌ها در اداره ثبت شرکت‌ها مقدمات آن را فراهم نمایید. مهم‌ترین این موارد عبارت‌اند از:

موضوع فعالیت شرکت

شما قبل از هر کاری حیطه کاری شرکت خود را باید با تعیین موضوع فعالیت شرکت در شرکت‌نامه مشخص نمایید. این موضوع باید مطابق با ماده ۱۹۰ قانون مدنی مشروع، معلوم و معین و دارای منفعت عقلایی باشد.

میزان سرمایه شرکت

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی برای حداقل و حداکثر سرمایه در قانون تجارت پیش‌بینی‌نشده است و فقط به این نکته اشاره‌شده است که سرمایه نقدی باید تأدیه و سرمایه‌ی غیر نقدی نیز باید تقویم و تسلیم شود.

تعداد شرکا

مطابق با ماده ۹۴ قانون تجارت حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۲ نفر است. البته باید توجه داشت که حداکثری در قانون بیان‌نشده است.

نام شرکت

همان‌طور که قبلاً بیان شد میزان مسئولیت شرکا در شرکت با مسئولیت محدود، محدود به سرمایه‌ای است که در شرکت دارند به همین دلیل در انتخاب نام شرکت باید قید با مسئولیت محدود قید گردد و الا مسئولیت شرکا به‌صورت تضامنی خواهد بود. این نکته را نیز در انتخاب اسم شرکت باید در نظر داشته باشید که اسم شرکا نیز در نام شرکت نباید قید گردد و الا آن شریک در مقابل دیگران دارای مسئولیت تضامنی است.

مدت فعالیت شرکت

شرکت ممکن است برای مدت مشخص یا به‌صورت نامحدود تشکیل شود. درهرصورت این موضوع باید در جلسه مؤسسان مشخص گردد.

بعد از مشخص شدن تمام موارد بالا شما باید اقدام به تنظیم شرکت‌نامه و اساسنامه نمایید. این دو سند در جلسه‌ای که مؤسسین در بدو تأسیس شرکت تشکیل می‌دهند تنظیم و امضا می‌کنند باید منتظر شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود را به وینداد بسپارید

اگر در شرف تشکیل شرکت هستید، بهتراست زمان خود را صرف اموری که در بالا اشاره کردیم، کنید و امور قانونی و اداری آن را به دست کارشناس ثبتی بسپارید. وینداد مرجع حقوقی کسب‌وکارهاست که می‌تواند امور ثبتی شما را در کوتاه‌ترین زمان انجام داده تا تشکیل شرکت شما را تسریع کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.