امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

مبارزه با فقر و فساد لازمه تحقق عدالت / منافع راهبردی مشترک ایران و روسیه

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز به اقامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در محل مصلی امام خمینی(ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به منزلت حضرت زهرا(س) گفت: در تفسیر آیه ۳۷ سوره مبارکه بقره آمده که یکی از کلماتی که حضرت آدم(ع) بوسیله آن توبه کرده و مورد عفو و گذشت پروردگار قرار گرفت نام مبارک حضرت زهرا(س) بود.

معارف حضرت زهرا(س) گنجینه ارزشمند برای سبک زندگی

وی افزود: روش معرفتی حضرت زهرا(س) در قالب احادیث و خطبه یک گنجینه ارزشمند برای استخراج سبک زندگی الهی و اخلاقی است. بانوان باید از سبک زندگی ایشان درس بگیرند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت مادر در خانواده اظهار داشت: نقش بی بدیل بانوان در کیفیت شکل گیری شخصیت فرزندان تاثیر بی نظیری است.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) خلاصه و عصاره نبوت و امامت است اگرچه مقام رسمی امامت و نبوت نداشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: خداوند متعال به خاطر خشم فاطمه(س) خشمگین و به خاطر خشنودی و رضایت فاطمه(س) راضی می‌شد و این نشان دهنده عظمت ایشان است.

وی ادامه داد: بالاترین درسی که می توان ار ایشان یاد گرفت، درس عبودیت و اخلاص ایشان است. انسانی که با عبادت بیگانه باشد از سعادت دنیوی و اخروی بی نصیب خواهد شد.

منافع راهبردی مشترک ایران و روسیه

خطیب جمعه تبریز به سفر رئیس جمهور به روسیه اشاره کرده و بیان کرد: شواهد نشان می دهد ارتباط ایران و روسیه در منافع راهبردی اشتراک دارد. ۲۵ میلیون مسلمان در روسیه زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه روسیه در این شرایط حساس با وجود تحریم علاقه مند ارتباط با ما است، گفت: قدرت منطقه‌ای ایران، روسیه را نیازمند به ارتباط با ایران کرده است. روسیه جزو کشورهای صنعتی است و می تواند بسیاری از نیاز های ما را برطرف کند و امیدواریم این سفر موجب افزایش عزت و پیروزی ایران باشد.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: سخنرانی عزتمندانه رئیس جمهور در مجلس روسیه بسیار مورد استقبال نمایندگان مجلس این کشور قرار گرفت.

مبارزه با فقر و فساد لازمه تحقق عدالت

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از راه های تحقق عدالت مبارزه با فقر است گفت: مبارز با فساد نیز یکی دیگر از راه های تحقق عدالت و از اصول انقلاب اسلامی است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: حق توده های مردم را باید رعایت کرد. مبارزه با سو استفاده ها از منابع ملی و دولتی از اصول انقلاب می باشد.

قدردانی از زحمات نیروهای امدادی و خدماتی در برف

وی به بارش برف در سرتاسر استان اشاره کرده و اظهار داشت: از راهداران عزیز، عوامل پلیس راه، اورژانس و هلال احمر و تمام نیروهای امدادی و خدماتی به خاطر زحمتاتی که در جاده ها و داخل شهر متحمل شدند تشکر می کنم.

تحلیل غلط آمریکا از مردم ایران

نماینده ولی فقیه در استان به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرده و تصریح کرد: تقابل دائمی ایران انقلابی و آمریکا وجود داشته است. آمریکا با ترغیب رژیم پهلوی به کشتار دنبال این بود که نظام شاهنشاهی را حفظ کند.

وی افزود: شکست عملیاتی در طبس منجر به رسوایی نظامی سیاسی آمریکا شد که از جمله اشتباهات تحلیلی آمریکا در شناخت مردم ایران بود.

فتنه انگیزی عربستان در عراق

خطیب جمعه تبریز به تحرکات عربستان در عراق اشاره کرده و گفت: عربستان از جمله کشور هایی است که تلاش های زیادی در فتنه انگیزی در عراق انجام داده است. بسیاری از تروریست های داعش که به عراق وارد شدند توسط عربستان تامین مالی می‌شدند.

وی تاکید کرد: عربستان در جریان انتخابات پارلمانی اخیر در عراق به دنبال ایجاد شکاف و تفرقه بین گروه های سیاسی بود. عربستان تلاش برای نفوذ اقتصادی و تضعیف گروه های مردمی در عراق داشت.

حجت الاسلام آل هاشم بیان کرد: پس از شکست داعش، عربستان به دنبال آن است که هر چه بیشتر عراق را در حوزه اقتصادی به خود وابسته کند که منجر به ضربه زدن به عراق و ملت عراق خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.