در گفتگو با متفکرآزاد مطرح شد:

دو شرط برای بازگشت مازوت سوزی به نیروگاه تبریز / خطر قطع گاز خانگی و رفع تبعیض

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بدلیل افت فشار گاز در کشور همه نیروگاه ها از سوخت مازوت استفاده می کنند و تبعیضی در سوزاندن مازوت بین نیروگاه های کشور وجود ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، روح الله متفکرآزاد در گفتگویی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته پیرامون سوخت نیروگاه حرارتی تبریز اظهار داشت: بدنبال پیگیری ها از وزیر محترم نفت و کلید زدن طرح سوال، برای مدتی سوخت گاز به نیروگاه حرارتی تبریز اختصاص یافت.

وی در مورد علت بازگشت مازوت سوزی به نیروگاه تبریز گفت: طی توافق با وزارت نفت دو شرط برای بازگشت سوخت مازوت گذاشته شد، اول اینکه واقعا خطر قطع گاز خانگی پیش آید و دوم اینکه همه ۱۶ نیروگاه موجود در کشور مازوت سوزی کنند و تبعیض صورت نگیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با شروع موج جدید سرما در کشور، شاهد افت فشار گاز و خطر قطعی گاز خانگی هستیم لذا مردم فهمیده آذربایجان این شرایط را درک می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بدلیل افت فشار گاز در کشور همه نیروگاه ها از سوخت مازوت استفاده می کنند و تبعیضی در سوزاندن مازوت بین نیروگاه های کشور وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: نیروگاه اصفهان نزدیک ۶ میلیون لیتر مازوت و نیروگاه تبریز حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر مازوت می سوزاند و وزارت نفت نسبت به دو شرط توافق شده خلف وعده نکرده است.

متفکرآزاد ابراز امیدواری کرد با رد کردن موج سرما و رفع خطر قطع گاز خانگی، بتوان دوباره به شرایط عادی بازگشت.

وی تاکید کرد: همانطور که قبلا اقدامات صورت گرفته را به مردم گزارش داده بودم الان نیز شرایط موجود را صادقانه به مردم می گوییم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.