برای دومین روز متوالی؛

تبریز روی خط لرزه / تعطیلی مدارس در شیفت صبح و بعد از ظهر

دقایقی پیش و برای دومین روز متوالی زلزله شدیدی تبریز را لرزاند.

به گزارش تبریز بیدار ،  ساعت ۶:۱۸ دقیقه امروز زمین لرزه ای به قدرت ۴.۳ ریشتر در ۹ کیلومتری باسمنج و تبریز رخ داد و علاوه بر مردم تبریز، ساکنان دیگر شهرستانهای استان هم آن را احساس کردند و از خانه هایشان بیرون آمدند.

مرکز لرزه نگاری کشوری عمق این زلزله را در ۱۴ کیلومتری زمین ثبت کرده است.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از مردم و شهروندان خواست ضمن حفظ هوشیاری و رعایت نکات ایمنی در هنگام وقوع زمین‌لرزه، آرامش خود را حفظ کنند.

 محمدباقر هنربر درخصوص زمین‌لرزه صبح امروز در تبریز، گفت: قدرت این زمین‌لرزه که ساعت ۶.۱۸ صبح روی داد، ۴.۳ درجه در مقیاس ریشتر بود و در عمق ۱۴ کیلومتری زمین در حوالی باسمنج رخ داد.

 وی اظهار داشت: بلافاصله بعد از وقوع این زمین‌لرزه، تیم‌های ارزیابی متشکل از نیروی انتظامی، اورژانس، هلال احمر و شهرداری به نقاط مختلف شهر تبریز بویژه مناطق آسیب‌پذیر اعزام شده‌اند تا خسارت‌های احتمالی را بررسی و در صورت نیاز عملیات امدادرسانی را انجام دهند.

 وی افزود: همچنین با دستور استاندار آذربایجان شرقی، کلیه مدارس تبریز در تمام مقاطع تحصیلی امروز تعطیل خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه کشور ما و استان آذربایجان شرقی یکی از مناطق حادثه‌خیز است، گفت: مردم در هنگام وقوع زمین‌لرزه، آرامش و خونسردی خود را حفظ و جوانب ایمنی را رعایت کنند و امیدواریم که شاهد هیچ حادثه ناگواری نباشیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.