در گفتگو با رئیس شورای شهر تبریز تشریح شد؛

سیر تا پیاز تعرفه عوارض محلی ۱۴۰۱ / سیاست های تشویقی برای تخلف زدایی

رئیس شورای شهر تبریز به تشریح ابعاد مختلف تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ شهرداری مصوب شورای شهر پرداخت.

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با تبریز بیدار  با اشاره به تصویب تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز اظهار داشت: طبق مصوبه شورای شهر مبنای محاسباتی عوارض pd نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش نداشته است.

وی از افزایش مهلت پرداخت عوارض از ۵ سال به ۷ سال خبر داده و افزود: مهلت اعتبار علی الحساب شهروندان نیز از ۳ سال به ۵ سال افزایش یافته است.

رئیس شورای شهر تبریز ادامه داد: به منظور حمایت از سرپرستان خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی و بیماران خاص صدور پروانه ساختمانی تا ۱۲۰ متر برای یکبار رایگان است.

وی اضافه کرد: برای موسسات خیریه نیز به شرط ساخت و انتقال سند بنام افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و … تا ۱۲۰ متر برای یکبار عوارض رایگان خواهد بود.

برگی بیان داشت: عدم تمدید قرارداد های دکل های مخابراتی در صورت عدم رعایط ضوابط زیباسازی از دیگر شاخص های تعرفه عوارض محلی ۱۴۰۱ می باشد.

وی گفت: به جهت حمایت از هتل ها، رستوران ها و اماکن رفاهی که در ایام‌کرونا آسیب زیادی دیده اند مقرر شد برای یکسال تابلوی تبلیغاتی رایگان در پشت بام خود نصب کرده و عوارضی پرداخت نکنند.

رئیس شورای شهر تبریز به دیگر امتیازات حمایتی این تعرفه اشاره کرده و گفت: رایگان شدن پارکینگ عینالی و ائل گلی برای معلولان، رایگان شدن پارکینگ عینالی و ائل گلی برای حمایت از ورزش همگانی از ساعت ۵ الی ۸ صبح نیز تصویب شده است.

وی افزود:  به جهت حمایت از سکوداران میادین، روزانه فقط یکبار ورودیه پرداخت خواهند کرد.

حجت الاسلام برگی به حمایت های صرت گرفته نسبت به تدفین اموات اشاره کرده و گفت:  افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و صندوق حمایت از مستمندان در بلوک های مشخص بصورت رایگان دفن خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از اتوبوس های مسیر تندرو (brt) و مترو برای جامعه معلولین رایگان خواهد بود.

رئیس شورای شهر تبریز به تشریح دیگر سیاست های تشویقی پرداخته و افزود: تشویقی شهروندان در مسیر گشایی ها به کسر ۱۰ برابری مساحت الحاقی عرصه به معابر از تراکم مجاز و مازاد از مبلغ عوارض افزایش یافت.

وی اظهار داشت: سازندگان منازل بالای ۲۰ واحد در مناطق حاشیه نشین مشمول تخفیف ۲۰ درصدی خواهند شد و ساخت انباری مسکونی تا ۲ متر مربع رایگان است.

حجت الاسلام برگی در پایان گفت: ساختمان هایی که بدون تخلف باشند و مناسب سازی برای معلولین شده و از انرژی های نو و مصالح ایرانی اسلامی استفاده کرده باشند تا ۲۰ درصد تخفیف عوارض خواهند داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.