رونمایی از پوستر نمایش حماسی کوراوغلو در تبریز

پوستر نمایش «کوراوغلو» به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی در تبریز رونمایی شد

به گزارش تبریز بیدار ، یعقوب صدیق جمالی، نویسنده و کارگردان نمایش کوراوغلو در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این نمایش با حضور بزرگان هنرهای نمایشی، سال ۱۳۷۹ در تبریز به روی صحنه رفت و با استقبال کم نظیری مواجه شد استقبال از نمایش کوراوغلو به حدی بود که این اثر ۵۸ نوبت اجرا شد.

صدیق جمالی با اشاره به اجرای این اثر در جمهوری خودمختار نخجوان و ترکیه اذعان کرد: نمایش کوراوغلو در آن سال موجب شد که تبریز به عنوان پرمخاطب ترین شهر کشور در حوزه تئاتر معرفی شود.

نویسنده نمایش کور اوغلو افزود: پس از سال ها احساس کردیم که فضا برای اجرای دوباره این نمایش محیا شده و می توانیم آن را به صحنه ببریم

وی در ادامه خاطر نشان کرد : در تبریز سالن بزرگ تخصصی برای اجرای تئاتر وجود ندارد .

صدیق جمالی خاطر نشان کرد: حدود دو سال تئاتر در ایران تعطیل شد ، در تئاتر و موسیقی کل پروتکل های بهداشتی رعایت می شود چون سلامتی تمامی عزیزان اولویت اصلی ما می باشد.

جمال ساقی نژاد، از بازیگران نمایش کوراوغلو در ادامه تشریح کرد: اگر کرونا نبود فکر میکنم این نمایش ۳ الی ۴ ماه روی صحنه می رفت امیدواریم اهالی رسانه بار دیگر مارا یاری کنند تا مردم استقبال خوبی داشته باشند

پدرام ناظر عدل، کروگراف نمایش کوراوغلو گفت: در این نمایش  تاریخ و فرهنگ آذربایجان را به مردم آذربایجان نشان خواهیم داد و در انتخاب موسیقی، رقص و بازیگر آن از بهترین حرکات استفاده کردیم و مجموعه ای را جمع کرده و نمایش زیبایی را به صحنه خواهیم برد .

سعیده حامد، مشاور کارگردان در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات زیاد  توانستیم با تیم ۱۲۰ نمایش را به صحنه بردیم  و امیدواریم با این نمایش بتوانیم با این نمایش فرهنگ خود را به نسل جوان انتقال داده باشیم .

غلامرضا میرزازاده، آهنگساز این نمایش بیان کرد: حرکات و رقص های موسیقی با نمایش هماهنگ شده است و نسبت به نمایش قبلی بروز شده است و از تار، قره نی و قارمان نیز در نواختن موسیقی کوراوغلو  بهره‌مند شده ایم.

سولماز هاشمی از دیگر بازیگران این نمایش در پایان گفت: بعد از چندین مدت با کمک اساتید و دوستان توانستیم  این اثر فاخر را به روی صحنه بیاوریم.

نمایش «کوراوغلو» از هفتم الی سی‌ام بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای خبر/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.