شانلی وطن؛

تاریخ سازی در صعود به جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقه امشب مقابل عراق به برتری دست پیدا کرد تا جواز صعود به جام جهانی قطر را کسب کند.

به گزارش تبریز بیدار ، در مسابقه هفتم از دور نهایی مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در قاره آسیا، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۸ امشب در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی عراق رفت.

شاگردان دراگان اسکوچیچ با گل دقیقه ۴۷ مهدی طارمی موفق به شکست یک بر صفر تیم تحت هدایت پتروویچ شده و سه امتیاز حساس را به دست آوردند.

تیم ملی فوتبال کشورمان که با کسب ۱۶ امتیاز تا پیش از این مسابقه در صدر جدول رده بندی گروه A جای داشت با این پیروزی ۱۹ امتیازی شد و صعودش به مسابقات جام جهانی را قطعی کرد. ایران در بازی امشب در شرایطی با عراق روبه‌رو شد که بحران ابتلا به کرونا برای بازیکنان لژیونر نگران کننده بود.

 در حالیکه سه مسابقه تا پایان دور مقدماتی باقی مانده است، به این ترتیب شاگردان اسکوچیچ ضمن رقم زدن سومین صعود پیاپی به جام جهانی، سریع‌ترین صعود تاریخ یک تیم آسیایی به جام جهانی را نیز رقم زدند، چرا که تاکنون هیچ تیمی زودتر از دو هفته مانده به پایان مسابقات، نتوانسته بود به جام جهانی صعود کند.

پس از قطر به عنوان تیم میزبان تا به امروز تیم‌های آلمان، دانمارک، برزیل، بلژیک، فرانسه، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلیس، سوئیس و آرژانتین صعودشان به جام جهانی قطعی شده بود و اکنون تیم ملی کشورمان دوازدهمین تیم راه یافته به جام جهانی است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.