تبریزبیدار گزارش می دهد؛

بازار پسا قرنطینه زیر سایه گرانی / عیدی برای انتقام از کرونا!

هر دستفروشی را کە نگاە کنی، جمعیت زیادی بر گرد آن‌ها جمع شدە و فروشندە تمام توان خود را می کند تا سلیقە متناسب با مشتری را بیابد.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار /  پس از ترافیک گیج کننده، بلاخره بە بازار می‌رسم، ورودی گرجیلر تا راسته کوچه جای سوزن انداختن نیست و نفس خیابان از  تجمع بە تنگ آمدە است.

Image title

 

بازار تبریز امسال شلوغ‌تر و فضای آن پررنگ‌تر از سال‌های قبل است و مردم بعد از دو سال کرونایی انگار می‌خواهند انتقام روزهای سخت را با خرید عید و گشت‌وگذار  بگیرند.

بازار گرمی دستفروشان در دم دمای عید بر پاست که با حرارت خاصی محصولات خود را تبلیغ می‌کنند و از مردم می‌خواهند خرید کنند.

Image title

 

دستفروش ها کنار هم ردیف شده‌اند و بساط کیف، کفش، هفت سین، ماهی و پوشاک پهن شده و کمی آن طرف تر مغازه داران کارهای خود را برای تخفیف گذاشتە و جلوی پاساژها و مغازه های خود چشم به رفت و آمد مشتری می‌دوزند.

Image title

 

اغلب مشتریان به کیفیت زیاد اهمیت نمی‌دهند و قیمت برایشان مهم است. هر دستفروشی را کە نگاە کنی، جمعیت زیادی بر گرد آن‌ها جمع شدە و فروشندە تمام توان خود را می کند تا سلیقە متناسب با مشتری را بیابد و همزمان نیز  داد می‌زند کە کارهایش آخرین مد روز و قیمت‌ها زیر قیمت بازار است.

قدرت خرید مردم کاهش پیدا کردە و این را می‌توان از گفت‌وگوهای مردم در حین خرید متوجە شد، وقتی فروشندەای با عصبانیت از خریدار می‌خواهد اول قیمت را بپرس بعد جنس‌ها را بە هم بریز.

Image title

Image title

 

آنچە کە در این بازار خرید مایحتاج‌های عید بە چشم نمی‌خورد حضور کرونا در جمعیت بود، عید ۱۴۰۱ گرچە همچنان با حضور کرونا همراە است اما دیگر خبری از عید ۹۹ و ۱۴۰۰ نیست و مردم بە زندگی عادی خود برگشتە اند و کمتر کسی ماسک بر صورت دارد!

گزارش کوتاه از الهه مهدوی

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.