منادی در پاسخ به تبریزبیدار:

برخی نمایندگان در بحث انتصابات،شورش را در درآورده اند / مشکلات حاشیه نشین؛ بررسی می کنم!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان شورش را در آورده‌اند و در کیف خود مدارک حمل می کنند و جهت فشار به انتصابات، اعمال دخالت می کنند.

به گزارش تبریزبیدار، علیرضا منادی در نشست خبری با اصحاب رسانه تبریز با اشاره به طرح شفافیت در مجلس گفت: هیچ چیز پوشیده نیست و مسئولین باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه به طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرده و افزود: لایحه دولت ضعیف بود و فقط شامل ۵۰۰ هزار معلم پای تخته می شد اما ما آن را به ۸۰۰ هزار نفر افزایش دادیم که شامل نیروهای اداری هم می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای بازنشستگان و نیروهای جدید الورود هم این قانون را تغییر دادیم که شامل آنها هم بشود.

اجرای رتبه بندی معلمان تا ۱۵ خرداد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر رو اسکو در مجلس اضافه کرد: به قدری این طرح چکش کاری شد تا هیچ گونه کم و کاستی نداشته باشد. این طرح مخالفان زیادی داشت و بیشترین همکاری را حقوقدانان و وکلای شورای نگهبان با ما کردند و تا ۱۵ خرداد رتبه بندی معلمان اعمال خواهد شد.

وی به مزایای این طرح اشاره کرده و گفت: رتبه بندی منجر به این خواهد شد که دانش آموز بهترین رفتار و آموزش را خواهد داشت و معلم درصدد آن خواهد بود تا با آموزش بهتر رتبه بالا تری بگیرد. در این قانون امکان تنزل رتبه هم وجود دارد که اگر نتواند معلم رتبه بالاتری بگیرد تنزل خواهد گرفت.

این نماینده مجلس، تصویب طرح رتبه بندی معلمان را شاهکار مجلس عنوان کرده و گفت:  اعتراض برخی همکاران فرهنگی از روی بی اطلاعی و یا رساندن اخبار غلط به آنها بود.

نباید به خاطر اشتباه خانواده، خدمات قالیباف نادیده گرفته شود

وی در پاسخ به سوالی در مورد سفر خانواده رئیس مجلس به ترکیه گفت: این سفر به خاطر بیماری دختر قالیباف یود و مسلما به خاطر بیماری باید مادر در کنار دختر بود.

منادی گفت:نباید به خاطر این اشتباه تمام خدمات قالیباف را نادیده بگیریم و آبروی فرد را ببریم.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون دخالت نمایندگان در انتصابات مسئولین دولتی گفت: نمایندگان حق دخالت مستقیم بر عزل و نصب ها ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: در یک مورد از انتصابات اعتراض صورت گرفته بود که علی رغم شعار جوان گرایی، فرد مسن را منصوب کرده بودند.

وی اظهرا داشت: تعدادی از نمایندگان شورش را در آورده‌اند و در کیف خود مدارک حمل می کنند و جهت فشار به انتصابات، اعمال دخالت می کنند و وقتی از آنها سوال می شود چرا دخالت می کنید؛ حاشا می کنند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من به عنوان وظیفه نظارت حق دارم مقابل کسی که تخصص ندارد، بایستم. من در حد تخصصی فقط اعلام نظر کرده ام.

وی در واکنش به سوال خبرنگار تبریزبیدار  در مورد اقدامات صورت گرفته برای پیگیری مشکلات مناطق حاشیه نشین تبریز گفت: بررسی می کنم.

 

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.