امام جمعه تبریز عنوان کرد:

گره آموزش و پرورش باز شد؛ اکنون نوبت گره ارس است

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز امروز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در مصلی اعظم امام(ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه ههای نماز جمعه تبریز با اشاره به اقدامات دولت گفت: دولت سیزهم اقدامات خوبی از جمله تسریع در واردات واکسن و مهار کرونا، پرداخت بدون تاخیر حقوق و مزایا در ادارات، گسترش دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌ المللی، افزایش صادرات نفتی، افزایش میزان تجارت خارجی، پرداخت بدهی‌های گذشته، عدم استقراض از بانک مرکزی، دورزدن تحریم‌ها، ورود فعال به مذاکرات رفع تحریم، اصلاح بودجه و بهبود فضای کسب و کار داشته است.

مشکلات گندم، آرد، ماکارونی و نان به مردم توضیح داده شود

وی با بیان اینکه کارنامه‌ خوب دولت در ۸ ماه اخیر موجب بالارفتن انتظارات به‌حق مردم شده، افزود: مشکلات مربوط به گندم، آرد، ماکارونی و نان باید به‌صورت شفاف به مردم توضیح داده شود و قطعا اگر مردم به‌خوبی توجیه شوند، مشکلی پیش نمی‌آید.

امام جمعه تبریز ادامه داد: افزایش قیمت جهانی گندم، افزایش ۲۰۰۰ درصدی قاچاق آرد یارانه‌ای، تخلف چند کارخانه‌ی ماکارونی، صادرات ماکارونی توسط دلالان، نرسیدن یارانه آرد و گندم به سفره‌ی مردم به‌دلیل قاچاق، شکاف زیاد قیمت با سایر کشورها از جمله دلایل افزایش قیمت‌ها و مشکلات اخیر است.

مردم در جریان مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار گیرند

وی تاکید کرد: مردم باید در جریان مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار بگیرند و در خصوص این مسائل و سایر موضوعات مهم با مردم صحبت شود.

حجت الاسلام آل‌هاشم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به انتصاب مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان اشاره کرده و گفت: خوشبختانه گره انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش استان با تدبیر استاندار آذربایجان‌شرقی و همراهی نمایندگان مجلس و عنایت وزیر آموزش و پرورش باز شد.

وی افزود: گره آموزش و پرورش استان باز شد و امیدواریم گره در منطقه آزاد ارس نیز به زودی باز شود و تا سفر رئیس جمهور به استان، گره انتخاب مدیرعامل منطقه آزاد ارس باز شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان ‌شرقی خطاب به وزیر اقتصاد و دبیر مناطق آزاد کشور گفت: در انتخاب مدیرعامل منطقه آزاد ارس دقت و تسریع کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
  1. مهدی

    سلام گره آموزش و پروش چگونه حل شد؟