خانواده ها با فرهنگ سازی مناسب روحیه عمل به فرائض دینی به کودکان را بالا ببرند

حجت الاسلام والمسلمین نستوهی در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده حافظ ارزش‌های اسلامی و اقامه کننده نماز اول وقت در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید منتظر قائم ، با بیان اینکه نبود فرهنگ عفاف و حجاب زمینه سقوط جامعه را فراهم می‌کند گفت: جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

به گزارش تبریزبیدار، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تذکر اینکه بخش عظیمی از مسئله سقوط فضیلت عفاف و عمل نکردن به فریضه نماز، توسط کمرنگ و بی‌رنگ شدن حجاب صورت می‌گیرد، تصریح کرد: الآن یکی از بحران‌های بزرگ جوامع غربی، مسئله کاسته شدن درجه عفاف است که به مرز سقوط رسیده است.
وی با قدردانی از معلمان و مسئولان این مدرسه به جهت اقدامات صورت‌گرفته در زمینه تشویق دانش آموزان به رعایت حجاب اسلامی و فرهنگ سازی جهت اقامه نماز اول وقت و روزه داری در ماه مبارک رمضان به دانش آموزان ، افزود: کاری که شما انجام می‌دهید کار بسیار بزرگی است که با اساس شخصیت انسانی مرتبط است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن نستوهی عمل به واجبات دینی را یک کار جمعی، فرهنگی و ریشه‌ای دانست و تأکید کرد: باید همه مراکز تربیتی مثل شما از همان ابتدای دوران کودکی، این فضائل را آموزش دهند.

وی با یادآوری اینکه خانواده‌ها برای ایجاد روحیه عمل به فرائض دینی در گام نخست باید فرهنگ‌سازی کنند، تصریح کرد: این فرهنگ‌سازی خانوادگی باید به‌وسیله دستگاه‌های ارتباط جمعی، روحانیت، حوزه‌های علمیه، مطبوعات، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی به آنها القا شود تا این معنا را در جامعه حاکم کنند.

در پایان این مراسم از تعدای دانش آموز برگزیده که حافظ ارزش‌های اسلامی بودند و اقامه کننده نماز اول وقت و روزه اولی در مدرسه بودند، توسط دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.