خروج ۲۴ هزار میلیارد تومان مس خام سونگون از آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی به خروج ۲۴ هزار میلیارد تومان مس خام از استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان از نظر ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را داراست و برای بهره مندی کامل از این ذخایر، به دنبال تکمیل زنجیره مس، تولید مس کاتد و تبدیل استان به قطب اقتصادی کشور هستیم.

به گزارش تبریزبیدار، صابر پرنیان صبح امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید هیات خارجی از مجموعه صنعتی سیلوان با بیان اینکه ۹۰ درصد مجوزهای صادره مربوط به توسعه فضاهای صنعتی استان است، اظهار کرد: رتبه اول علاقه مندی به سرمایه گذاری در کشور، متعلق به آذربایجان شرقی است.

وی با بیان اینکه آماده استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم، افزود: آذربایجان همیشه مایل به برقراری ارتباط و تعامل با کشورهای همسایه بوده و برای همکاری های تجاری و اقتصادی علاقه مند است.

وی به افزایش سرمایه گذاری ها در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام است.

پرنیان به برخی از پتانسیل های ویژه آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: صنعت کشور مدیون ماسین سازی تبریز است. در حوزه فولاد نیز اولین استان در تولید و صادرات این محصول است.

رئیس سازمان صمت استان به خروج ۲۴ هزار میلیارد تومان مس خام ( مس سونگون) از استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان از نظر ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را داراست و برای بهره مندی کامل از این ذخایر، به دنبال تکمیل زنجیره مس، تولید مس کاتد و تبدیل استان به قطب اقتصادی کشور هستیم.

پرنیان افزایش تولید کنستانتره مس، راه اندازی واحد ذوب مس و ایجاد شهرک پایین دستی را از اهداف تیم مدیران اقتصادی در استان خواند و بر پیگیری جدی این اهداف تاکید کرد.

وی به شهرک های صنعتی استان نیز اشاره کرد و گفت: اولین شهرک سرمایه گذاری خارجی در تبریز ایجاد شده و شهرک صنعتی فولاد، مواد غذایی، برق و الکترونیک نیز در حال اجرا می باشد. همچنین بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه با مساحت ۱۰ هزار هکتار در حال ساخت می باشد که برخی واحد ها در آن مشتقر شده اند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.