تبریزبیدار گزارش می دهد؛

رصد میدانی فروشگاه های بزرگ و محله ای تبریز / فروکش کردن تب خرید هیجانی / صف های کذایی برچیده شد

از عصر دیروز و صبح امروز خبرنگاران تبریزبیدار با حضور در فروشگاه های سطح شهر، مشاهدات میدانی خود را روایت کردند تا نمای روشنی از وضعیت بازار و انتظارات مردم به مسئولان ارایه شود.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/ یکی دو  روز پس از اوج گرفتن مقطعی خریدهای هیجانی مردم، رصد میدانی بازار و فروشگاه های زنجیره ای در تبریز نشان می دهد تقاضای خرید فروکش کرده و آرامش بر مراکز خرید حاکم است.

با آغاز اجرای طرح اصلاح یارانه ای و اعلام نرخ کالاهایی چون مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن، روزهای گذشته در مقطع زمانی شاهد شکل گرفتن صف های خرید مقابل فروشگاه ها بودیم زیرا شهروندان به دنبال خرید این کالاها با نرخ قبل بودند.

مسئولان استانی در گفتگو با تبریزبیدار با تاکید بر کافی بودن ذخایر در حوزه کالاهای اساسی به مردم اطمینان داده اند که اقلام پرمصرف سبد خانوارها تامین است.

اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی به تبریزبیدار می گوید: به قرآن کمبود کالا نداریم و مردم به اندازه نیاز خرید کنند و از هیجانات پرهیز شود.

او با اعلام اینکه هیچ مشکلی در تولید و عرضه مرغ، تخم مرغ و روغن خوراکی نداریم، می افزاید: ذخایر در وضعیت خوبی قرار دارد.

فتحی همچنین برای اطمینان خاطر مردم می گوید: نظارت ها بر بازار شدیدتر از قبل شده و اخلال گران به دادگاه معرفی می شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی نیز ضمن تاکید بر افزایش قدرت خرید در طرح اصلاح یارانه ای به تبریزبیدار می گوید: نظارت ها و کنترل شدید صورت می گیرد تا افزایش قیمت چند کالا به سایر کالاها سرایت نکند.

واقف بهروزی، طرح مردمی سازی یارانه ها را گام اساسی در جراحی اقتصادی و استیفای حقوق دهک های پایین درآمدی عنوان می کند.

از عصر دیروز و صبح امروز خبرنگاران تبریزبیدار با حضور در فروشگاه های سطح شهر، مشاهدات میدانی خود را روایت کردند تا نمای روشنی از وضعیت بازار و انتظارات مردم به مسئولان ارایه شود.

 

 

در فروشگاه مرکزی رفاه در تبریز عصر جمعه تعداد مراجعه کنندگان برای خرید کالا افزایش یافت اما مردم با آرامش در حال خرید بودند. ماکارونی با نرخ جدید در قفسه ها عرضه شده و تامین روغن بدلیل تقاضای بالا سرعت گرفته است.

در فروشگاه جانبو در چهارراه لاله نیز روغن نباتی با نرخ مصوب به خریداران عرضه می شود.

همچنین از ظهر جمعه در مراکز خرید مرغ واقع در چهارراه لاله شاهد تامین گسترده آن هستیم و صف های کذایی برچیده شده است.

 

 

در فروشگاه اتکا کمبودی مشاهده نشد و روند هیجانی برای خرید به حالت عادی برگشته است.

خبرنگار تبریزبیدار به فروشگاه افق کوروش نیز مراجعه کرد و با وجود محدودیت ها برای تهیه گزارش، کمبودی ملاحظه نشد و اقلام اساسی به قیمت جدید وجود دارد.

 

 

در یکی از فروشگاه های منطقه ارم قفسه روغن و ماکارونی در حال اتمام است و به گفته فروشنده از دیروز به محض توزیع، قفسه ها سریع خالی می شد که امروز وضعیت بهتر شده است.

در برخی سوپر مارکت های محله ای تخم مرغ فله ای تمام شده و اعلام می شد که از امروز با قیمت جدید عرضه می شود اما در اغلب فروشگاه های زنجیره ای تخم مرغ بسته ای موجود است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.