مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی:

طرح‌های تولید مستند در استان‌ها حمایت می‌شود

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی گفت:‌ طرح‌های تولید مستند در استان‌ها که مطابق با استانداردهای این مرکز باشد، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش تبریزبیدار، محمد حمیدی مقدم در آیین اکران آثار مستندسازان اردبیل در تبریز، افزود: مستندسازان توانمندی با استعدادهای بالقوه‌ در استان‌ها و شهرستان ها وجود دارند که این مرکز با رویکرد عدالت محوری در حوزه فرهنگ و هنر، سعی در شناخت و بالفعل کردن این استعدادها دارد.

وی با بیان اینکه کشف استعدادهای بالقوه شهرستان ها در حوزه سینمای مستند، اصلی ترین رویکرد مرکز گسترش سینمای مستند است، اظهار داشت: ماموریت و نحوه کار این مرکز، گسترش و ارتقای زبان سینماست، بنابر این به دنبال ایجاد عدالت فرهنگی در کشور است.

حمیدی مقدم، با اشاره به اینکه هنرمندان استان های اردبیل و آذربایجان‌شرقی در حوزه سینمای مستند توانمند هستند، ادامه داد: نقش سینمای مستند در معرفی فرهنگ ایران به جهان بسیار مهم بوده و توجه به این بخش ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: شهرها با اتفاقات و رویدادهای فرهنگی نفس گرفته و شناخته می‌شوند و برگزاری این رویداد با حضور هنرمندانی از استان های همجوار با فرهنگ و پیشینه مشترک می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگ و هنر منطقه باشد.

سیدقاسم ناظمی، افزود: امید است حرکت هایی از این نوع که در راستای تحقق عدالت فرهنگی انجام می‌شود، موجب تعدد و تکثر و تنوع برنامه های فرهنگی و هنری به ویژه در حوزه سینمای مستند باشد.

وی با اشاره به اهمیت سینمای مستند در ضبط و ثبت فرهنگ ملت‌ها اظهار داشت: متاسفانه بخش عظیمی از میراث گذشتگان ما در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری به دلیل اینکه ثبت و ضبط نشده، به مرور زمان از بین رفته است و ما اکنون به آنها دسترسی نداریم و این مسئله اهمیت کار فعالان حوزه سینمای مستند را امروز روشن‌تر می‌سازد.

ناظمی، با بیان اینکه تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان مستندساز این استان ها برای تولید آثار فاخر در این حوزه حائز اهمیت است، ادامه داد: این اداره کل برای تولید آثار مستند ارزشمند و فاخر آماده است.

اکران آثار مستندسازان اردبیل در تبریز با هدف ایجاد تعامل بیشتر میان هنرمندان عرصه سینمای مستند و تبادل تجربیات در این حوزه انجام  شده است.

در این برنامه آثاری از احمد شادی، هایده مرادی، بهمن دانش‌تیموری، آبتین حسینی، بابک طاهری، حسن ملکی‌آقاباقر، لیلا احدی، عبدالله عزیزی، مریم صبوری و مهدی شاداب در پردیس سینمایی ستاره باران تبریز اکران می‌شود.

این برنامه توسط خانه سینمای مستند تبریز، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت در حال برگزاری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.