رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

آذربایجان‌شرقی با ۱۳۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در تولید روغن خوراکی خودکفا می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در آستانه خودکفایی تولید روغن خوراکی قرار داریم، گفت: با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی، این واحد تولیدی راه اندازی می شود.

به گزارش تبریزبیدار، صابر پرنیان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح این واحد تولیدی نزدیک به ۵۰۰ تن روغن خوراکی در روز تولید می شود.

وی یادآور شد: در حوزه صنایع غذایی ۵۷۰ واحد تولیدی در استان وجود دارد که روغن یکی از مواد اولیه اساسی این صنایع است؛ بنابراین باید به سمت خودکفایی تولید مواد اولیه کالاهای اساسی حرکت کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.

وی گفت: در حال حاضر خط تولیدی روغن خوراکی بخش خصوصی که با سرمایه‌گذاری نزدیک به یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی انجام می شود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی سالانه ۱۵ هزار تن روغن خوراکی نیاز دارد، افزود: ماده اولیه این واحدهای تولیدی سویا است که مشتقات حاصل از این محصول می‌تواند علاوه بر روغن خوراکی به گلیسیرین و در نهایت به خوراک دام هم تبدیل شود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.