حجت الاسلام موسوی شناس مطرح کرد؛

چپاولگران بیت المال از زندگی عبدیزدانی الگو بگیرند

حجت الاسلام موسوی شناس گفت: مرحوم عبد یزدانی بعد از انقلاب بدون چشمداشت زندگی کرد و این می تواند الگویی در برابر چپاول گران بیت المال باشد.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی شناس در مراسم سالگرد حاج محمدحسن عبد یزدانی از مبارزان انقلابی تبریز در محل مسجد کریم خان ضمن قرائت آیه وَیُؤْثِرُونَ عَلَىٰ أَنْفُسِهِمْ وَلَوْ کَانَ بِهِمْ خَصَاصَهٌ گفت: خانواده‌ عبدیزدانی اهل استقامت بودند.

وی ادامه داد: آنهایی که در میدان شهادتند، همیشه به دنبال مرگ رفته اند و خدا به آنها فضیلت داده است.

دستش در دست علما بود

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه دوران جوانی حاج محمدحسن عبد یزدانی در معیت علمای این شهر گذشته است، اظهار داشت: آقای نعلبندی در کتابی، خاطرات عبد یزدانی را از زبان او به صورت مفصل آورده است. او دستش در دست علما بوده و از آنها نسخه می گرفت.

بعد از انقلاب بدون چشمداشت زیست

وی افزود: او یک سال در زندان اوین زندانی شده و بعد از آزادی، ۵ سال به صورت قاچاق زندگی کرده است چرا که ساواک دستور تیر او را داده بود.

حجت الاسلام موسوی شناس با برشمردن فعالیت های انقلابی مرحوم عبد یزدانی گفت: این روح خسته ناپذیر در دوران مبارزات انقلابی مسئولیت ها قبول کرد. بعد از انقلاب هم بدون چشمداشت زندگی کرد و این می تواند الگویی در برابر چپاول گران بیت المال باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.