رئیس کل دادگستری استان مطرح کرد:

شفافیت در پرونده های قضایی / در کنار تولید کنندگان هستیم

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: از تولیدکنندگان واقعی حمایت می کنیم.

به گزارش تبریزبیدار، موسی خلیل الهی صبح امروز در نشست خبری بمناسبت هفته قوه قضائیه گفت: مدیران قضایی در دسترس عموم مردم قرار دارند تا مردم بتوانند جواب خودشان را از آنها بگیرند.

وی با اشاره به ملاقات مردمی مدیران قضایی استان گفت: سال گذشته، ۵۰ هزار نفر با مدیران قضایی و دادستان ملاقات مردمی داشتند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی تصریح کرد: تلاش بر این داریم مردم بر دستگاه قضایی نظارت داشته باشند و سیستم سمپ راه اندازی شده است و مردم از این طریق تمامی مراحل پرونده را می بینند و زمینه سازی برای شفافیت می باشد.

وی افزود: برای اولین بار جشنواره نقد برتر برگزار شده و تمام آحاد مردم ایران می توانند دستگاه قضایی را نقد کنند و امروز آخرین فرصت ارسال آثار می باشد و به نقد های برتر جوایز اهدا خواهد شد.

خلیل الهی به ورود دستگاه قضایی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرده و اظهار داشت: سال گذشته ۴۱۰ فقره درخواست از سوی واحدهای تولیدی داده شد که مشکل ۲۴۰ واحد تولیدی را حل کرده ایم.

وی تاکید کرد: از تولیدکنندگان واقعی حمایت می کنیم و برای آنها هم زمین فراهم کرده ایم.

رئیس تشکیلات قضایی استان خاطر نشان کرد: مشکل واحد هایی که چندین سال با تعطیلی مواجه شده بودند را حل کرده ایم و الان به کشور های خارجی صادرات دارند.

وی به مساله اراضی ملی اشاره کرده و گفت: در استان ۲۷۴۲۲۵۶ هکتار مساحت اراضی ملی تثبیت شده و برای ۹۷ درصد سند صادر شده و موجب کاهش اختلافات گردیده است.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: در حوزه چاه های غیر مجاز ۸۳۰ چاه غیر مجاز شناسایی و مسدود شده اند.

وی ضمن هشدار با اخلالگران امنیت عمومی گفت: افرادی که امنیت جامعه را مخدوش کرده و جرایم خشن مرتکب می شوند بدون اغماض با آنان برخورد می شود.

خلیل اللهی بیان داشت: افرادی که جرایم آنان سبک می باشد سعی می کنیم در حکم آنان ارفاق قائل شویم تا وارد زندان نشوند.

وی به ابتکار ملاقات مجازی زندانیان با خانواده های خود اشاره داشته و تشریح کرد: دستگاه قضایی برای ملاقات با زندانیان ملاقات های مجازی فراهم کرده است تا دیگر افراد حضوری مراجعه نکنند و برای این کار باید فرهنگ سازی شود و این موضوع قطعا به نفع خانواده های زندانیان می باشد.

رئیس تشکیلات قضایی استان در ادامه گفت:زندانیانی وجود دارد که حافظ کل قرآن هستند و در مجازات آنان تخفیف داده می شود.

وی همچنین گفت: سال گذشته برای ۲۰ مورد از زندانیان که حکم آنان اعدام بود توانستیم رضایت بگیریم. سال گذشته ۵۵۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد توسط کمک های مردمی و ستاد دیه آزاد شده و به آغوش گرم خانواده بازگشته اند که مبلغ کمک ها ۱۷ میلیارد تومان بوده است.

خلیل اللهی اظهار داشت: سال پیش ۲۳ نفر از افراد کلاهبرداری را که از اعتماد مردم سو استفاده کرده و ادعا کرده اند در دادگستری آشنا داریم و با فلان قاضی ارتباط داریم و مشکل شما را حل می کنیم، دستگیر کرده ایم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.