روحانیون و مبلغان تنها به منبرها اکتفا نکنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بر ضرورت حضور روحانیون و مبلغان در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: در این زمینه نباید تنها به منبرها اکتفا شود.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار جمعی از مسئولان اداره کل تبلیغات اسلامی استان به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، بیانیه گام دوم انقلاب را منشور چهل ساله آینده انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید به مهندسی زیست بوم تبلیغ فرهنگی اسلامی اهتمام جدی داشته باشد.

وی تبیین درست بیانیه گام دوم انقلاب و قطع امید از دشمنان انقلاب را از دیگر اولویت های مهم سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: انجام درست این مهم در این دوره می تواند نگاه جبهه ای و جهادی را جایگزین نگاه سازمانی کند.

آل هاشم با تاکید بر اینکه باید کار تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی اثرگذار بوده و تحول ایجاد کند، اظهار کرد: این نهاد انقلابی باید در مقابله با تبلیغات سوء بیگانگان و تهاجم فرهنگی دشمنان و رفع نیازهای جامعه به ویژه جوانان در گذرگاههای حساس در خط مقدم جنگ نرم میدان دار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بخش مهمی از رسالت روحانیت و حوزه های علمیه برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است افزود: ارتباط با جامعه و اجرای رسالت تبلیغی حوزویان و عمق بخشی آن در جامعه باید به وسیله این سازمان باید صورت گیرد.

آل هاشم افزود: خوشبختانه فعالیت های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نه تنها بسیار ارزنده و سودمند است بلکه باعث شده عموم مردم به ظرفیت های دیگر وحانیت بیشتر واقف شوند و اغلب مردم هم خواهان حضور روحانیت در حل مشکلات و معضلات اجتماعی هستند.

وی زمینه سازی برای یافتن نیروهای انقلابی و تشکیل تشکلهای انقلابی، سیاستگذاری، انجام مطالعات راهبردی، حمایت از پژوهشگران متعهد و نظارت بر فعالیت آنها، تلاش برای احیای تاریخ تشیع با تاکید بر وحدت همه مذاهب اسلامی و حراست آن را از وظایف مهم و ارزشمند تبلیغات اسلامی ذکر کرد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.