امام جمعه تبریز مطرح کرد:

طلاق در سال‌های اول زندگی نتیجه انتخاب نادرست و احساسی

امام جمعه تبریز گفت: طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است. 

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: کشور به جمعیت و فرزندآوری نیاز دارد و این مساله‌ای نیست که پشت گوش انداخت.

هشدار برای بالا رفتن سن فرزندآوری / طلاق در سال‌های اول زندگی نتیجه انتخاب نادرست و احساسی

وی با بیان اینکه سن متوسط ازدواج دختران ایرانی ۲۵ سال شده است، افزود: متوسط سن اولین فرزندآوری بالای ۲۹ سال است و این نشان می‌دهد که دیگر او فرصت زیادی برای فرزندآوری دیگر ندارد.

خطیب جمعه تبریز با تاکید بر نقش خانواده گفت: طبق آماری که در سال ۹۴ منتشر شده ۱۳.۱ درصد طلاق‌ها زیر یکسال اول زندگی، ۲۴ درصد در دو سال زندگی، ۳۳.۳ درصد زیر سه سال و ۴۰.۹ درصد زیر چهارسال و ۴۷.۳ درصد زیر پنج سال اول زندگی اتفاق افتاده است.

وی با وحشتناک خواندن این آمارها افزود: طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: در انتخاب همسر از انتخاب‌های احساسی، انتخاب در سر کلاس درس و دانشگاه، انتخاب از روی ظاهر، انتخاب در پارک‌ها، فضای مجازی باید پرهیز کرد.

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: انتخابی که در آن منطق و درایت حاکم نباشد، موفق نخواهد بود. در انتخاب شریک زندگی از روی احساس عاشقانه عیب طرف را نمی‌بیند و آن را کوچک می‌شمارد. بعد از ازدواج که احساسات کنار می رود و تازه زوجین به هم کف نبودن هم پی می‌برند.

دستگاه‌های دولتی باید یک قانون برای همه داشته باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، یکی از راه های رسیدن به تقوا را مبارزه با تبعیض دانسته و گفت: دستگاه‌های دولتی باید یک قانون برای همه داشته باشند وگرنه زمینه فساد فراهم می‌شود.

وی به تذکر هفته گذشته خود در مورد جاده ورزقان-خارونا اشاره کرده و افزود: ستادی توسط استاندار آذربایجان‌شرقی تشکیل شد و بازدیدهای میدانی انجام گرفته و مسئولان پیگر این موضوع شده‌اند.

تا روز مباهله هیچ عزاداری برای استقبال از محرم برگزار نشود

حجت الاسلام آل هاشم ضمن اشاره به در پیش بودن اعیاد غدیر و مباهله گفت: این عید بزرگ را با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود و تا روز مباهله هیچ عزاداری برای استقبال از محرم برگزار نشود.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی کشور در تشخیص حق از باطل در مقاطع حساس کشور، شناسایی مفسدان اقتصادی، برخورد با فساد، مقابله با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، برخورد با برخی چهره‌های مطرح بدون مماشات، برخورد با مفسدان و دانه درشت‌های اقتصادی و … عملکرد مثبتی داشته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به برنامه سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان اشاره کرده و بیان داشت: جنگ اوکراین باعث شده تا بایدن در تلاش برای قانع کردن ریاض برای جبران کمبود نفت روسیه در بازار جهانی و تداوم توافق در رابطه با معامله قرن شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از محورهای سفر بایدن، اعلام عادی سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی یا مقدمه این عادی‌سازی است، گفت: به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها علاقه زیادی دارند تا در چارچوب سفر بایدن این عادی سازی را انجام دهند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.