تبریزبیدار گزارش می دهد:

گره شهرداری بر زمین چمن آخماقیه / سایه تاریک قرارداد بر سر آینده ورزشی جوانان کم برخوردار

بدلیل عدم اهتمام شهرداری در درج قرارداد، اکنون آینده ورزشی جوانان مناطق کم برخوردار تبریزی تحت الشعاع قرار دارد.

سرویس شهری تبریزبیداردر دو جلسه اخیر شورای شهر تبریز موضوع واگذاری زمین فوتبال در منطقه آخماقیه تبدیل به مناقشه رئیس شورای شهر از شهرداری منطقه ۷ شد.

حجت الاسلام برگی اظهار داشت که این زمین فوتبال بدون قرارداد واگذار شده و مبالغ پرداختی از سوی اجاره کننده به شهرداری معلوم نیست کجا هزینه شده و شهرداری باید در این زمینه شفاف سازی کند.

خبرنگار تبریزبیدار با حضور میدانی در آخماقیه، سراغ این زمین فوتبال رفته است تا موضوع را بررسی کند.

بهرام زرشناس مربی فوتبال و طرف حساب با شهرداری است که به گفته خود با اجاره این زمین، جوانان منطقه را به سمت ورزش سوق داده است.
او در گفت‌وگو با تبریزبیدار می گوید: تا سال ۱۳۹۷ این مجموعه راکد بود. و با مراجعه به شهرداری، این مجموعه را راه اندازی کردم.

 

 

وی ادامه می‌دهد: من تمام مشکلات را به مسئولین مربوطه از جمله حاج آقا برگی، آقای پرویز هادی، آقای یاسین بجانی و شهردار منطقه ۷ رساندم و گفتم ما باید با مجوز در اینجا فعالیت کنیم و آقای شهردار نیز نامه ای برای اداره ورزش و جوانان نوشت تا پروانه مربوطه صادر شود و بعد از صدور مجوز، با کمک یک خیّر مراسم افتتاحیه گرفتیم.

 

 

 

دبه درآوردن برای وجوه نقدی!

وی با بیان اینکه به دستور شهردار منطقه، اجاره بهای این زمین به صورت سالانه پرداخت شده، می گوید: طبق برآورد کارشناس دادگستری اعلام شد باید سالیانه ۱۵ میلیون تومان هزینه فقط برای چمن فوتبال پرداخت کنیم و ما نیز برای سال ۹۷ به صورت چهار فقره چک و مابقی نقد این مبلغ را پرداخت کردیم.

این مربی فوتبال اظهار می‌دارد: در سال ۱۳۹۸ این مبلغ را پرداخت نکردیم و گفتیم ما این پول را می دهیم و شما باید برگه به ما بدهید که نشان دهد ما اینجا فعالیت می کنیم چرا که اجاره نامه و قراراد نداریم. آنها نیز گفتند که هر کس ایراد گرفت، اسم ما را بدهید و بگویید ما زمین را داده ایم.

وی ادامه می‌دهد: ما مقاومت کردیم و هزینه را ندادیم. یک هفته بعد، خدمات شهرداری درب های ورودی این زمین را جوشکاری کرد. ما نیز چون کلاس فوتبال برگزار کرده بودیم، مجبور شدیم هزینه را پرداخت کنیم. حتی گفتند اگر هزینه را نمی دهید، کسانی هستند که بیشتر  پرداخت می کنند و ما ۱۰ میلیون نقد پرداخت کردیم.

 

 

زرشناس می افزاید: سال ۱۳۹۹ مجموعه به دلیل شیوع کرونا تعطیل بود و شهرداری هزینه ای از ما نگرفته و در سال ۱۴۰۱ یک چک ۹ میلیونی دادم که به اسم نفر دیگری بود. وقتی موعد این چک نیز رسید، گفتند بیا چک را تحویل بگیر و پول نقد بده. مابقی پول را نیز نقد پرداخت کردم.

این مربی فوتبال با اشاره به ادامه دار بودن عدم قرارداد بین شهرداری و او، می‌گوید: در سال ۱۴۰۱ گفتند طبق روال قبلی قرارداد نداریم اما باید ۲۵ میلیون تومان هزینه پرداخت کنی تا اینکه حاج آقای برگی خبردار شدند. ما شاهد داریم که پول پرداخت کرده ایم اما می گویند باید تخلیه کنیم؛ الان بیش از ۱۰۰ نفر در کلاس ثبت نام کرده اند و من چگونه جوابگوی آنها باشم؟

 

 

وی به بی احترامی برخی کارمندان شهرداری اشاره می کند و می‌گوید: به ما قرارداد ندادند که امضا کنیم. سوالم اینست که چرا زمین مشکل دار را به من اجاره داده اند. من نمی دانستم زمین معارض دارد اما شهرداری که میدانست!

وی با اشاره به اینکه در سه منطقه آخماقیه، اندیشه و رواسان، تنها زمین ورزشی همینجاست و بچه ها به اینجا امید بسته اند، اظهار می‌دارد: مشکلات دیگری نیز در اینجا وجود دارد. برای مثال چراغ های بیرونی و سطل آشغال محوطه همگی شکسته اند. پشت اینجا یک دره قرار دارد و معتادان و کارتن خواب ها آنجا جمع می شوند.

 

 

 

زرشناس به تربیت سالانه ۱۵۰ کودک فوتبالیست در این مکان اشاره کرده و تاکید می‌کند: از نوجوانان محله که اینجا حضور داشتند یک تیم تشکیل داده ایم و یک نفر خیّر هزینه لیگ و زمین را داده است. ما در مسابقات شرکت کرده ایم و چند مقام قهرمانی بدست آورده ایم. این تیم در استان مقام اول را کسب کرده اما الان اینگونه با ما رفتار می کنند.

 

 

این مربی فوتبال تأکید می‌کند: اگر این ۲۰۰ نفر و خانواده های آنها از لحاظ روحی، روانی و مالی ضربه دیدند، باید جوابگو باشید. ما نیز از طریق دیوان عدالت ادارای پیگیر خواهیم بود.

 

گزارش از امیررضا فرامرز

 

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.