۲۵ درصد تولید گندم استان در شهرستان هشترود است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود در سخنانی با بیان این‌که هشترود قطب کشاورزی و تولید گندم در شمال غرب کشور شناخته می شود گفت:  ‌محدودیتی در زمینه زمین خاک و آب و شرایط اقلیمی نداریم؛ هم اکنون ۱۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در هشترود زیر کشت قرار دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید احمدی با بیان این‌که سد سهند ظرفیت عظیم هشترود به شمار می رود، اظهار داشت: ۹۰ هزار هکتار سالانه در منطقه گندم کشت می شود که رقم خاص گندم بنام «هشترود» در سراسر کشور شناخته شده است، این در حالیست این شهرستان در زمینه باغداری و تولید گوشت دام و طیور نیز جایگاهی مهم در استان دارد.

احمدی با اشاره به اینکه ۴۳۰ هزار تن تولیدات کشاورزی شهرستان است، افزود: توجه یه تکمیل زنجیره تولید و فرآورده های کشاورزی در اولویت است؛ ضمن این‌که در تامین نهاده های دامی نیز اقدامات ارزشمندی را پیگیر شده ایم، تا جایی که یکی از شرکت های دانش بنیان در استان با تولید محصولی دانش بنیان توانسته تحولی عظیم در زمینه تولید خوراک دام به وجود آورد.

وی تشریح کرد: شرکت نانو پیشگامان سهند توانسته از ضایعات کشاورزی با فرمولی غیرشیمیایی و بدون استفاده از سموم، محصولی دانش بنیان تولید کند که به عنوان غذای کامل دام جایگزین خوراک های متداول دام فعلی شود، این غذای کامل می تواند برای گوساله های پرواری، بره های پرواری و همچنین گاوهای شیرده جایگزین بخشی از قسمت علوفه ای جیره مصرفی دامها را تشکیل بدهد.

احمدی افزود: رای اولین بار نتایج استحصال شده در این فناوری تامین نیاز پروتئینی میکروارگانیسم های شکمبه و افزایش قابلیت هضم محصول را بیش از پیش نشان داده اند. این غذای کامل دام حاوی منبع خوبی از انرژی و پروتئین و منابع فیبری بوده و هم از لحاظ حفظ چربی شیر، تامین انرژی و تامین پروتئین نقش بسزایی را ایفا خواهد نمود. این غذای کامل با عمل آوری شیمیایی و فیزیکی ضایعات کشاورزی کاملا متفاوت است. غذای های عمل آوری شده شیمیایی قابلیّت سنخّیت و مقایسه با غذای کامل عمل آوری شده با روش های بیولوژیکی و تغذیه ای نخواهد داشت.

غذای کامل دام تهیه شده از ضایعات سلولوزی کشاورزی و باغی با استفاده از فناوری بیوتکنولوژی میکروبی و تغذیه ای
ضایعات کشاورزی ضایعاتی است که در نتیجه عملیات کشاورزی مختلف تولید می شود. ضایعات کشاورزی بوته های پسماند از انواع اقسام محصولات زراعی و باغی ، گلخانه ای ، جالیزی و … وکشتارگاهی می باشد.

تولید ضایعات کشاورزی در ایران به دلیل تعدد وجود زمین های کشاورزی زراعی و باغی ؛  در سطح وسیعی است.
این ضایعات کشاورزی نیز مانند سایر پسماندها می تواند فواید زیادی داشته باشد، طبق آمار منتشره تولید ضایعات کشاورزی در ایران ۳۵ برابر سایر کشورها بوده و همچنین در تولید ضایعات میوه نیز ایران رتبه نخست را در بین سایر کشورها کسب کرده است. مهمترین عاملی که باعث تولید ضایعات کشاورزی می شود.

شیوه های برداشت به صورت سنتی می¬باشد که موجب تولید اینگونه این گونه از پسماندها شده است از دیگر عوامل ایجاد ضایعات کشاورزی استفاده از وسایل و ماشین آلات قدیمی و حمل و نقل نامناسب محصولات کشاورزی است. فرآوری و تبدیل ضایعات کشاورزی به محصولات مفید و پر کاربرد روشی برای صرفه جویی اقتصادی است.
همچنین می توان به واسطه فرآوری ضایعات کشاورزی ؛ از محصول تولیدی در جهت تولید کود(کمپوست) برای حاصلخیز نمودن خاک استفاده نمود علاوه براین می توان خوراک دام را نیز تولید نمود.
آمارهای جهانی نشان می دهد که سالانه حجم قابل توجهی از تولیدات کشاورزی به صورت ضایعات از چرخه مصرف خارج می شود. طبق برآوردهای انجام شده در ایران، به طور متوسط ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی به دلیل مشکلات موجود در سیستم نگهداری، تبدیل و توزیع از بین می رود. بی شک استفاده مجدد از ضایعات حاصل از صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، یکی از راهکارهای موجود برای رسیدن به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست است.

به منظور استفاده از ضایعات محصولات کشاورزی در تغذیه دام و طیور، با توجه به نوع محصول و ویژگی های آن به روش های خاصی برای فرآوری نیاز است. برای مثال برخی از ضایعات گیاهی دارای ترکیبات شیمیایی مانند تانن  هستند که برای حیوانات مضر است. برخی دیگر از ضایعات به عملیات غنی سازی نیاز داشته تا کیفیت آنها ارتقاء یابد. گروهی دیگر از ضایعات نیز، باید طی فرآیند سیلو کردن برای مصرف دام و طیور آماده شوند.
آمار و ارقام نشان می دهد که هر ساله بیشترین ارز صنعت دام و طیور، برای تهیه محصولاتی چون کنجاله سویا و انواع مواد غذایی صرف می شود. از طرفی افزایش نرخ نهاده های دامی، موجب سودآور نبودن تولید در برخی واحدهای دام و طیور شده است. به طور میانگین ۶۰ تا ۷۰ درصد مخارج روزمره واحدهای دامی، هزینه مربوط به تامین خوراک است.

از اینرو تبدیل ضایعات بخش کشاورزی به غذای دام و طیور ارزش افزوده بالایی را نصیب این صنعت خواهد نمود. روشهای پروبیوتیکی یکی از این روشهاست .در این روش محصولی که به دست می-آید محصول تخمیر شده یا سیلو شده است که در اثر فناوری زیستی و تغذیه¬ای قابلیت هضم آن از زیر ۳۰ درصد به بالای ۶۰ درصد افزایش پیدا می¬کند. همچنین با فرآوری فوق¬الذکر خوشخوراکی محصول بالا رفته و تولید گازی که از آن به دست آمده و همچنین ناپدید شدن آن معادل یونجه بوده و حتی بهتر از یونجه دیده شده است.
این غذای کامل می¬تواند برای گوساله های پرواری، بره های پرواری و همچنین گاوهای شیرده جایگزین بخشی از قسمت علوفه ای جیره مصرفی دامها را تشکیل بدهد. برای اولین بار نتایج استحصال شده در این فناوری تامین نیاز پروتئینی میکروارگانیسم های شکمبه و افزایش قابلیت هضم محصول را بیش از پیش نشان داده اند.

لازم به توضیح است که این غذای کامل دام حاوی منبع خوبی از انرژی و پروتئین و منابع فیبری بوده و هم از لحاظ حفظ چربی شیر، تامین انرژی و تامین پروتئین نقش بسزایی را ایفا خواهد نمود.
این غذای کامل با عمل آوری شیمیایی و فیزیکی ضایعات کشاورزی کاملا متفاوت است غذای های عمل آوری شده ی شیمیایی قابلیّت سنخّیت و مقایسه با غذای کامل عمل آوری شده با روش های بیولوژیکی و تغذیه ای نخواهد داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.