عملیات ایمن سازی راه‌های آذربایجان‌شرقی انجام شد

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در سه ماه نخست امسال اقدامات لازم برای ایمن سازی راه‌های استان انجام شد.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از ایرنا، عباسعلی شیری، افزود: در این راستا پنج هزار و ۹۹۵ عدد علایم راه و ۲۸۶ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی در جاده های مختلف استان بهسازی و نصب شد.

وی با اشاره به خط کشی یک هزار و ۱۹۵ کیلومتر از راه های ارتباطی استان در این بازه زمانی، اظهار داشت: به منظور بهسازی راه ها بیش از ۱۲ هزار و ۱۲۸ متر حفاظ جدید نصب و حفاظ های فلزی موجود در جاده ها بهسازی شد.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: اجرای عملیات اصلاح ۱۱ نقطه T شکل و رنگ آمیزی ۵۹۵ مترمربع پایه های علایم عمودی از دیگر اقدامات انجام شده این اداره کل در این مدت است.

شیری، ادامه داد: صیانت از حریم راه های حوزه به طول چهار هزار و ۱۰۶ کیلومتر و نگهداری ۱۱۲ کیلومتر روشنایی نیز در این بازه زمانی انجام شده است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.