پنج شرکت دانش بنیان از آذربایجان‌شرقی در نمایشگاه تهران شرکت کردند

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: پنج شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در اولین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط کشور در تهران شرکت کردند.

به گزارش تبریزبیدار، سیدمرتضی نیرومند اسکویی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این نمایشگاه از پنجم تا هشتم تیر در نمایشگاه بین المللی تهران دایر است، افزود: این شرکت ها با حمایت مالی شرکت شهرک های صنعتی استان در پاویون ویژه دانش بنیان این نمایشگاه حضور دارند.

وی با اشاره به نوع تولیدات شرکت های دانش بنیان شرکت کننده از این استان در این نمایشگاه اظهار داشت: شرکت دانش بنیان ابزار طب جهان بن تولید کننده پیچ و پلاک های فک و صورت و ایمپلنت‌های دندانی دارای گواهینامه های کیفیت و ISO ۱۳۴۸۵ از ایتالیا بوده و در شهرک صنعتی سردار سلیمانی تبریز در زمینه تولید تجهیزات پیشرفته و به روز پزشکی در کشور فعالیت می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: شرکت شیمی کانه ایرانیان تولیدکننده اسیدبوریک، پربورات سدیم  و سایر مواد شیمیایی بر پایه کانه های معدنی نیز در این نمایشگاه شرکت دارد.

نیرومند اسکویی، ادامه داد: واحد تولیدی شرکت صنایع نوین اندیش سهند آرام تخصصی ترین شرکت و تنها تولید کننده رزوناتورهای لیزری در ایران و خاورمیان از سال ١٣٨۶ در زمینه تولید انواع برش و حکاکی لیزر فعالیت می کند.

وی یادآوری کرد: این شرکت در سال ١٣٩١ با هدف حضور در بازارهای جهانی و خودکفایی صنعت کشور، تحقیقات اساسی در زمینه تولید رزوناتورهای لیزر گاز کربنیک را آغاز کرد و پس از ۶ سال کار تحقیقاتی و موفقیت در تولید انواع رزوناتورهای لیزر اقدام به احداث یکی از بزرگترین کارخانه های تولید تیوپ های لیزر سیلد گاز کربنیک در جهان کرده است.

آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و نواحی صنعتی مصوب بوده که از این تعداد ۴۶ شهرک و نواحی در حال بهره برداری است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.