ورود بیش از ۳۲ هزار زائر ایرانی به عربستان

بر اساس اعلام ستاد مکه تا پایان روز سه‌شنبه ۳۲ هزار و ۷۳۵ نفر از زائران و عوامل کاروان‌های حج تمتع ۱۴۰۱ وارد عربستان شدند.

به گزارش تبریزبیدار، بر اساس اطلاعیه ستاد مکه، با ورود این تعداد زائر که با ۱۳۲ پرواز به مقصد فرودگاههای جده و مدینه انجام شده است، بیش از ۸۲ درصد از مجموع ۳۹ هزار و ۶۰۰ زائر حج تمتع ۱۴۰۱ وارد سرزمین وحی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، تعداد زائرانی که تا پایان روز سه شنبه پس از ورود به  فرودگاه جده و محرم شدن در میقات جحفه، راهی مکه مکرمه شده‌اند به ۱۱ هزار و ۱۷۳نفر در قالب ۹۶ کاروان رسید.

همچنین ۱۰۵ کاروان با ظرفیت ۱۳هزار و۵۰۳ زائر از مدینه منوره به سمت مکه مکرمه حرکت کرده و پس از احرام بستن در مسجد شجره‌ برای انجام عمره تمتع وارد مکه شدند.

تاکنون در مجموع ۱۹ هزار و ۵ نفر در قالب ۸۲ پرواز وارد مدینه النبی شدند که از این تعداد امشب پنج هزار و ۴۹۵ زائر میهمان شهر پیامبر رحمت خواهند بود.

تعداد  زائران ورودی به مدینه تا پایان روز سه‌شنبه یکهزار و ۲۱۹ زائر درقالب ۱۰ کاروان اعلام شده است.

این گزارش می افزاید: تعداد کل پروازهای انجام شده به فرودگاه جده (زائران مدینه بعد) از ابتدای آغاز عملیات حج تا پایان سه‌شنبه به عدد ۵۰ می رسد که ۱۱ هزار و ۷۰۳ زائر را به عربستان منتقل کرده اند.

در این اطلاعیه آمده است که تعداد زائران ایرانی در جوار بیت الله الحرام تا بامداد چهارشنبه به ۲۴ هزار و ۶۸۳ نفر در قالب ۲۰۱ کاروان رسیده است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.